logo iszczecinek.pl

Polecamy 40-centymetrowe dziury na parkingu Działacze Terry wręczyli ministrowi środowiska pismo. Co w nim było? Tak będą wyglądały wypożyczalnie rowerów Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem 23-latka

30.06.2017 07:39
A A A
Zdjęcie do artykułu Policyjny pościg zakończony zatrzymaniem 23-latka
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Przed sądem odpowie 23-letni kierowca, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Mężczyzna jadąc volkswagenem jedną z ulic w Barwicach nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci ze szczecineckiej drogówki dali mu sygnał do zatrzymania, aby rozliczyć go za popełnione wykroczenie. 23-latek zlekceważył polecenie funkcjonariuszy, zaczął uciekać. Po kilkuminutowym pościgu mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że miał on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

-Na początku tygodnia policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej komendy pełniąc służbę na terenie Barwic zauważyli kierującego pojazdem osobowym marki VW Golf –informuje Anna Matys, oficer prasowy KPP Szczecinek. -Kierujący  nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna widząc zawracający radiowóz gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze reagując na jego niebezpieczne manewry dali wyraźny sygnał do zatrzymania auta. Ten zamiast zastosować się do ich poleceń  przyspieszył i zaczął uciekać.

Policjanci natychmiast ruszyli za nim. Kierowca przejeżdżając przez kolejne ulice nadal próbował uniknąć kontroli drogowej. Kiedy zorientował się, że odległość pomiędzy samochodami jest coraz mniejsza, porzucił swoje auto i pieszo rzucił się do ucieczki. Po około 200 metrach mężczyzna został zatrzymany.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.  Za złamanie sądowego zakazu i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, które zgodnie z przepisów, które weszły w życie z dniem 01 czerwca 2017r., jest przestępstwem. 23-latkowi grozi teraz od 3 miesięcy nawet do 5 lat więzienia. Dodatkowo sąd może nałożyć bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na czas do 15 lat.

KPP Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności