logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Policjanci zajęli się sprawą mężczyzny, który proponował uczennicy pieniądze za seks

19.04.2018 21:37
A A A
Zdjęcie do artykułu Policjanci zajęli się sprawą mężczyzny, który proponował uczennicy pieniądze za seks
fot. Czytelnik

W czwartek, po publikacji materiałów dotyczących 37-latka, który proponował 15-letniej uczennicy pieniądze za seks (pisaliśmy o tym w artykule: Kasa czeka konkretna. 300zł za półgodzinny seks z nieletnią) szczecineccy policjanci zajęli się sprawą. Wcześniej informowaliśmy, że polica nie może nic w tej sprawie zrobić, bo dziewczyna, której mężczyzna proponował płatny seks ma ukończone 15 lat. Policjanci po przeanalizowaniu materiałów dopatrzyli się czynu, za który kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

-Prowadzimy postepowanie pod kątem czynu z artykułu 199 k.k. § 3, który mówi o tym, że karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 podlega ten, kto obcuje płciowo z małoletnim lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej albo doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, nadużywając zaufania lub udzielając w zamian korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy.

-mówi sierż. Ewa Żaglewska, oficer prasowy szczecineckiej policji

Do szczecineckich mundurowych trafiły już między innymi rozmowy prowadzone za pośrednictwem internetowego komunikatora oraz nagranie, które wykonali znajomi 15-latki w miejscu gdzie mężczyzna umówił się z nią na spotkanie. W sprawie przesłuchani będą także świadkowie.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności