logo iszczecinek.pl

Polecamy Jest duża szansa na powstanie kolejnego muralu w Szczecinku Balony ponownie opanują niebo nad Szczecinkiem. Wygraj lot balonem! Uroczystości związane z Dniem Pamięci o Sybirakach Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Polecamy

Policjanci uratowali życie kobiecie, inni tylko patrzyli

20.04.2017 00:29
A A A
Zdjęcie do artykułu Policjanci uratowali życie kobiecie, inni tylko patrzyli
fot. od lewej: sierż. Piotr Kraśniewski i sierż. Krzysztof Bugaj / 50-letnia kobieta zawdzięcza życie tym policjantom

50-letnia mieszkanka Szczecinka zawdzięcza życie policjantom, którzy do przyjazdu karetki pogotowia reanimowali ją starając się przywrócić czynności życiowe.

Dramatyczne sceny rozegrały się we wtorkowy ranek przy przystanku autobusowym na ul. Sikorskiego. O godzinie 6:30 patrol policji w składzie sierż. Krzysztof Bugaj i sierż. Piotr Kraśniewski patrolując miejskie ulice zauważył leżącą na chodniku kobietę wokół której stał tłum gapiów. Okazało się, że kobieta straciła przytomność i nie dawała oznak życia. Mundurowi od razu ruszyli z pomocą i rozpoczęli reanimację.

-Wokół kobiety zebrało się już kilku świadków jednak nikt nie zdecydował się na udzielenie kobiecie pomocy –mówi mł.asp. Anna Matys Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. -Dopiero przejeżdżający policjanci bez chwili zastanowienia podjęli decyzję o jej reanimowaniu.

Mundurowi natychmiast powiadomili o całym zdarzeniu dyżurnego, który przekazał informację pogotowiu ratunkowemu.

-Do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego dwaj policjanci na przemian wykonywali masaż serca. Reanimację kontynuowali do przyjazdu ratowników, którzy przejęli czynności ratownicze -dodaje A. Matys.

Rodzina dziękuje policjantom

-Mama wracała ze sklepu z bułkami –opowiada córka. -Kiedy leżała na środku chodnika nikt jej nie pomógł. Obok przejeżdżało mnóstwo samochodów, wokół zebrali się ludzie. Wszyscy tylko patrzyli, ale nikt nie pomagał, zero serca, znieczulica.

Na całe to zdarzenie zareagował tylko jeden mężczyzna i policjanci.

-Jeden z mężczyzn zatrzymał się na przeciwnym pasie jezdni, zaraz po nim radiowóz, z którego wyszli funkcjonariusze i przystąpili do reanimacji –opowiada córka. -W tym miejscu chcielibyśmy podziękować policjantom i jednocześnie uczulić innych ludzi na takie sytuacje. Czasami wystarczy wykonać tylko telefon po pomoc.

50-letniej mieszkance Szczecinka udało się przywrócić czynności życiowe. Została przewieziona do szczecineckiego szpitala. Z tego co udało nam się dowiedzieć, gdyby nie rozpoczęcie reanimacji jeszcze przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego, kobieta mogłaby nie przeżyć.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności