logo iszczecinek.pl

Polecamy Dzieci przyprowadziły rodziców do szkoły Ciężarówka z żywnością zawisła na skarpie Jerzy Hardie-Douglas: Starosta postanowił dalej rządzić w starostwie z PiSem Oferta pracy dla kierowców kat. C + E, HDS Polecamy

Połączą siły i wyremontują drogę Turowo - Dziki

06.12.2017 07:03
A A A
Zdjęcie do artykułu Połączą siły i wyremontują drogę Turowo - Dziki
fot. iszczecinek.pl

Wracamy do tematu dróg, który poruszyliśmy w artykule Co się dzieje w Dzikach? Mieszkańcy pytają, wójt odpowiada. W tej sprawie odbyło się spotkanie w Starostwie Powiatowym w Szczecinku.

Niesprzyjająca aura i fakt, że po drogach powiatu szczecineckiego porusza się coraz więcej aut ciężarowych sprawia, że ich stan ulega znacznemu pogorszeniu. We wtorek w Starostwie Powiatowym w Szczecinku dyskutowano na temat poprawy kondycji kolejnej arterii. Tym razem chodzi o odcinek drogi powiatowej nr 1292Z, pomiędzy Dzikami a Turowem. W spotkaniu uczestniczyli starosta Krzysztof Lis, wójt gminy Szczecinek Ryszard Jasionas, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Włodzimierz Fil, nadleśniczy Nadleśnictwa Czarnobór Sławomir Cichoń, sołtys Turowa Mariusz Bagiński oraz przedsiębiorcy, Janusz Paszkiewicz właściciel firmy Dalbet oraz Wiesław Łuczak właściciel firmy Wektra.

W nawierzchni drogi o której mowa pojawiły się wyrwy. Dość duży problem stanowi fakt, że jezdnia jest wąska przez co auta zmierzające w przeciwnym kierunku nie mogą się swobodnie minąć. Pełna  przebudowa drogi nie jest możliwa w tym roku, ale uczestnicy zebrania podjęli decyzję odnośnie działań doraźnych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa na wspomnianym odcinku. Droga zostanie utwardzona tłuczniem kruszywa i poszerzona przy zastosowaniu tzw. „mijanek” występujących w określonych odstępach.

W kosztach przedsięwzięcia na zasadzie partnerstwa partycypować będą Nadleśnictwo Czarnobór oraz firma Dalbet. Firma Wektra natomiast udostępni niezbędny sprzęt, a wszelkie prace wykona Powiatowy Zarząd Dróg. Gruntowny remont drogi planowany jest w przyszłym roku.

Piotr Rozmus

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności