logo iszczecinek.pl

Polecamy W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

Pola Nadziei 2017. Znany jest już ostateczny wynik zbiórki

30.06.2017 09:58
A A A
Zdjęcie do artykułu Pola Nadziei 2017. Znany jest już ostateczny wynik zbiórki
fot. iszczecinek.pl / archiw

Znamy już ostateczny wynik zbiórki publicznej prowadzonej na rzecz hospicjum domowego im. św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku, która przeprowadzona była 22 kwietnia. Zbiórka prowadzona była przez Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. Św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Szczecinku we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szczecinku.

22 kwietnia na ulice Szczecinka wyszło 181 wolontariuszy - uczniów szczecineckich szkół. Kweście  towarzyszył wyjątkowy Piknik Rodzinny, zorganizowany przez Zespół Szkół nr 1 im. KEN w Szczecinku.

-W tym roku niezawodni okazali się  uczniowie i grono pedagogiczne  Szkoły Podstawowych 4,6 i 7, którzy przeprowadzili w swych placówkach okolicznościowe wydarzenia połączone ze zbiórką pieniędzy. Po raz kolejny w zbiórkę zaangażowały się też instytucje, szkoły,  organizacje i mieszkańcy z Powiatu Szczecineckiego. Dzięki zaangażowaniu i hojności całej społeczności lokalnej udało się w tym roku  pozyskać  19 912,69 zł, które przeznaczone zostaną na wyposażenie hospicjum stacjonarnego w Szczecinku – informuje Małgorzata Jabłońska, Specjalista pracy socjalnej ds. animacji społecznej Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu akcji!

Działania realizowane w ramach projektu  Hospicjum to też życie- Pola Nadziei 2017 w  Szczecinku  współfinansowane były ze środków Miasta Szczecinek.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności