logo iszczecinek.pl

Polecamy Piknik rodzinny w Barwicach 2 pomysły na opłacenie wyjazdu Balony ponownie opanują niebo nad Szczecinkiem. Wygraj lot balonem! Polecamy

Pojawiła się nowa kamera monitoringu miejskiego

28.08.2017 20:10
A A A
Zdjęcie do artykułu Pojawiła się nowa kamera monitoringu miejskiego
fot. iszczecinek.pl

W poniedziałek na ul. 28 Lutego (przy byłej komendzie policji) zainstalowana została nowa kamera monitoringu miejskiego. Wkrótce kamera „wpięta” będzie w system obsługiwany przez straż miejską. Będzie to 37 kamera systemu. Wkrótce pojawi się kolejna.  

Jak możemy przeczytać na stronach szczecineckiej straży miejskiej, monitoring wizyjny miasta stanowi jeden z podstawowych elementów systemu zapewnienia bezpieczeństwa ludzi i mienia na określonym terenie.  Bardzo często okazuje się cennym źródłem informacji o zdarzeniach wymagających interwencji różnych służb i instytucji odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo. W sprawnie działającym systemie, zarejestrowany przez kamery obraz zdarzeń inicjuje działania interwencyjne straży miejskiej, policji, pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej.

Przypomnijmy, że od 1 lutego 2015 obsługa monitoringu znajduje się w siedzibie straży miejskiej przy ul. Karlińskiej 15. Przy obsłudze pracują operatorzy na trzy zmiany.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności