logo iszczecinek.pl

Polecamy Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Pojawił się pierwszy asfalt na obwodnicy Szczecinka. Koniec budowy z opóźnieniem [WIDEODRON]

26.06.2018 21:34
A A A
Zdjęcie do artykułu Pojawił się pierwszy asfalt na obwodnicy Szczecinka. Koniec budowy z opóźnieniem [WIDEODRON]
fot. iszczecinek.pl

Obwodnica Szczecinka, która budowana jest w ciągu krajowej „jedenastki”, w końcu nabiera wyglądu. Na pierwszych odcinkach drogowcy kładą już asfaltową nawierzchnię.

Wykonawcy obwodnicy starają się wykorzystać każdy dzień sprzyjającej pogody. Na wysokości miejscowości Miękowo robotnicy od ubiegłego tygodnia kładą asfalt. Na razie są to pierwsze warstwy na ponad kilometrowym odcinku.

-Prace na obwodnicy Szczecinka trwają, pierwsze odcinki podbudowy bitumicznej zostały już wykonane, są również budowane wszystkie obiekty mostowe, w przypadku dwóch z nich (WD-5 i WD-6) wykonano już ustrój nośny –informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, oddział Szczecin.

Niestety już dziś wiadomo, że pierwotny termin ukończenia budowy obwodnicy (kwiecień 2019) nie zostanie dotrzymany.

-Wykonawca złożył roszczenia dotyczące przesunięcia terminu na ukończenie zadania, roszczenia te są analizowane przez Inżyniera Kontraktu i GDDKiA. Ze wstępnych analiz wynika, iż nastąpi pewne przesunięcie czasu na ukończenie kontraktu w stosunku do pierwotnego terminu umownego. Po zakończeniu analiz i uzgodnieniu z wykonawcą treści zostanie zawarty stosowny aneks terminowy –wyjaśnia Grzeszczuk.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności