logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Podstawowe narzędzia dla każdego majsterkowicza

14.06.2018 12:15
A A A
Zdjęcie do artykułu Podstawowe narzędzia dla każdego majsterkowicza
fot. MATERIAŁ PARTNERA

Praktycznie każdy z nas posiada na swym domowym wyposażeniu podstawowe narzędzia służące wykonywaniu prostych napraw. Niestety wielu początkujących majsterkowiczów oraz tych, którzy chcą profesjonalnie skompletować podstawowe narzędzia dobiera je źle względem ich zastosowania.

W dzisiejszym artykule przedstawimy podstawowe wyposażenie początkujących majsterkowiczów z uwzględnieniem cen, jakości oraz zastosowania.

Podstawowe narzędzia ręczne (https://www.akcesoria.cnc.info.pl/740-narzedzia/narzedzia-reczne)

Mianem narzędzi podstawowych określamy absolutne minimum warsztatowe na które składają się narzędzia ręczne. Aby mieć pewność trafnego doboru warto skorzystać z ofert sklepów internetowych. Do podstawowych narzędzi z pewnością należy zaliczyć młotek ślusarski. Służy on przede wszystkim wbijaniu gwoździ, choć jest niezbędny także w pracach takich jak dłutowanie niewielkich elementów. W warsztacie domowym nie może zabraknąć również wkrętaków, które dzielą się na trzy podstawowe warianty – płaskie, krzyżowe oraz instalacyjne. Niezbędna jest również obecność szczypiec uniwersalnych zwanych potocznie kombinerkami – są one świetne w przycinaniu kabli, wyciąganiu gwoździ oraz przytrzymywaniu drobnych elementów. Całość podstawowego warsztatu uzupełniają klucze płasko-oczkowe występujące w kilku rozmiarach oraz rzecz jasna latarka.

Narzędzia służące łączeniu elementów

Kolejną kategorią narzędzi są te przeznaczone łączeniu poszczególnych elementów. Zaliczamy do nich zszywacze, zszywki oraz nitownice. Te pierwsze są niezbędne w celu wykonywania podstawowych prac tapicerskich, dekarskich oraz instalacyjnych. Możemy je podzielić na zszywacze elektryczne oraz ręczne. Nitownice z kolei stanowią fantastyczną alternatywę dla spawania, lutowania oraz zgrzewania.

Narzędzia służące wykonywaniu pomiarów (https://www.akcesoria.cnc.info.pl/737-narzedzia/narzedzia-pomiarowe)

W tej kategorii kluczowa jest obecność narzędzia – miarka zwijana, którą często można zaobserwować w najbliższym otoczeniu każdego profesjonalnego majsterkowicza. Poza miarką zwijaną wyróżnić należy także jej wariant składany wykonany najczęściej ze stali, bądź drewna. Do pozostałych narzędzi służących wykonywaniu pomiarów zaliczamy mikrometry oraz kątowniki. Nie sposób w tej kategorii wyróżnić suwmiarek służących wykonywaniu nieco bardziej precyzyjnych pomiarów.

Narzędzia przydatne w budownictwie

Prace budowlane należą do najbardziej skomplikowanych. Do podstaw warsztatowych należy zaliczyć w tej kwestii łomy z wyciągaczem oraz przecinaki murarskie. Zwłaszcza łomy z wyciągaczem przydadzą się w wykonywaniu bardziej wymagających prac budowlanych. Umożliwiają one m.in. wyciąganie gwoździ z różnych powierzchni. Przecinak murarski z kolei jest niezastąpiony w przecinaniu twardych powierzchni do których zaliczamy tynki, cegły oraz podłogi betonowe. Warto wyróżnić także maszyny do glazury, które służą pracom związanym z cięciem płytek ceramicznych.

Kilka słów o narzędziach malarskich

Z pracami budowlanymi w parze idą prace malarskie. W tym przypadku również mamy do czynienia ze sporą grupą narzędzi. Do głównych zaliczamy pędzle okrągłe oraz płaskie, a także farby rozpuszczalnikowe, akrylowe, olejne oraz wodne. Praktyczne w przypadku dużych i płaskich powierzchni mogą być wałki malarskie. W kwestii prac malarskich zapominać nie należy o narzędziach takich jak kuwety i kratki, których celem jest odsączenie farb z wałka. Do bardziej nowoczesnych narzędzi zaliczamy pistolety oraz agregaty, które znacznie przyspieszą prace malarskie. Uzupełnienie tego typu zestawu stanowią taśmy malarskie służące zachowaniu proporcji.

Artykuł dostarczył sklep techniczno-narzędziowy Akcesoria.cnc.info.pl oferujący ogromny wybór narzędzi w tym między innymi narzędzi skrawających - https://www.akcesoria.cnc.info.pl/735-narzedzia/narzedzia-skrawajace

- materiał partnera -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności