logo iszczecinek.pl

Polecamy Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Podrzucają śmieci z fakturami. Mieszkańcy także są czujni

30.08.2018 14:56
A A A
Zdjęcie do artykułu Podrzucają śmieci z fakturami. Mieszkańcy także są czujni
fot. Straż Miejska w Szczecinku

W ostatnich dniach strażnicy ujawnili podrzucone odpady na terenie miasta. W jednym z miejsc na ul. 1-go Maja po przejrzeniu  śmieci przez strażników  wśród odpadów znaleziono faktury z danymi. W innym przypadku sprawcę udało się ustalić dzięki informacji od świadka.

-Dzięki znalezionym dokumentom udało się dotrzeć do sprawcy podrzutu –informują szczecineccy stróże prawa. - Osoba została zobligowana do uprzątnięcia odpadów sprawa zakończyła się postępowaniem mandatowym.

Kilka dni wcześniej także udało się ustalić osobę, która podrzuciła odpady w rejonie ul. Sikorskiego.

-Dzięki informacji świadka strażnicy miejscy  ukarali mężczyznę, który w rejonie ul. Sikorskiego wyrzucił śmieci w miejscu publicznym. Zdarzenie miało miejsce na terenie garaży gdzie podjechał samochód, a kierujący nim mężczyzna wyrzucił śmieci. Na miejscu był świadek, który zwrócił mężczyźnie uwagę, kierowca nie zareagował i odjechał. Świadek zdążył zanotować numery rejestracyjne auta i zawiadomił nas o zdarzeniu a my szybko ustaliliśmy kto jest właścicielem pojazdu –informują strażnicy.

Jeśli sprawca nie zostanie złapany na gorącym uczynku odpady na swój koszt musi uprzątnąć zarządca terenu – w tym przypadku miasto.

Strażnicy zwracają się z prośbą o zgłaszanie sytuacji, w których wyrzucane są śmieci w miejsca do tego niedozwolone.  Sytuacje takie można zgłaszać na nr alarmowy 986. Informacje takie jak czas, miejsce, marka samochodu i nr rejestracyjny pojazdu, który był wykorzystany do przewożenia wyrzucanych odpadów pozwolą ustalić sprawcę i pociągnąć go do odpowiedzialności karnej.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności