logo iszczecinek.pl

Polecamy 40-centymetrowe dziury na parkingu Działacze Terry wręczyli ministrowi środowiska pismo. Co w nim było? Tak będą wyglądały wypożyczalnie rowerów Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

PKS Bytów chce kupić PKS Szczecinek. Starosta spotkał się z pracownikami

13.01.2017 20:36
A A A
Zdjęcie do artykułu PKS Bytów chce kupić PKS Szczecinek. Starosta spotkał się z pracownikami
fot. iszczecinek.pl

Na początku stycznia starosta szczecinecki Krzysztof Lis spotkał się z pracownikami szczecineckiego PKS, aby zapoznać ich z działaniami samorządu powiatowego zamierzającymi do sprzedaży udziałów w spółce. Starosta przybliżył obecnym w spotkaniu szczegóły procedowania oraz wymogi jakie powiat postawił przed potencjalnymi oferentami. Starosta poinformował pracowników, że szczecineckim przewoźnikiem wstępne zainteresowanie wykazały trzy podmioty. Na zakończenie obiecał, iż ponownie spotka się z załogą po 12 stycznia, kiedy to upłynie termin nadsyłania ofert. Słowa dotrzymał i dziś (13.01.) tuż przed godziną 15.00 pojawił się w siedzibie PKS-u..

-Szanowni państwo ofertę, która wpłynęła do nas wczoraj złożył PKS Bytów – powiedział starosta już  na początku przekazując najważniejszą informację. –Mamy siedem dni na to, aby teraz wspólnie z zespołem doradczym dokonać szczegółowej analizy oferty i udzielić oferentowi informacji zwrotnej. Jeżeli zdecydujemy się przyjąć ofertę do negocjacji, oferent będzie miał czternaście dni na to, aby zgłosić się do nas po dokumenty zawierające wszelkie dodatkowe informacje na temat spółki.  Dopiero wówczas może złożyć już ofertę właściwą, wpłacić wadium w wysokości 100 tys. zł i wraz z nami zasiąść do stołu negocjacyjnego.

Podczas ostatniego spotkania starosta wyraził wolę, aby w pracy zespołu negocjacyjnego uczestniczył reprezentant spółki. Dzisiaj przedstawił swoją propozycję na piśmie, które przekazał członom organizacji zakładowej NSZZ Solidarność.

Na koniec spotkania starosta podzielił się z załogą szczecineckiego przewoźnika swoimi odczuciami na temat złożonej oferty:

-Patrzę optymistycznie na ofertę przedłożoną przez PKS Bytów. To podmiot zza miedzy, znający nas bardzo dobrze, świadomy naszych mocnych i słabszych stron. PKS Bytów w roku 2015 nie zanotował strat. Nie posiada zobowiązań w postaci kredytów i pożyczek. Co ważne jest spółką akcyjną, której właścicielem jest powiat.

Piotr Rozmus

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności