logo iszczecinek.pl

Polecamy Wybory samorządowe 2018. Kto burmistrzem Szczecinka? Zobacz sondaże Stołówka w ZST "na tip top"! 13 lat minęło... Rozmowa z burmistrzem Jerzym Hardie-Douglasem [WIDEO] Osiem pakietów dla Szczecinka Polecamy

PKP zainwestuje kolejne miliony w nasz region

30.11.2016 21:39
A A A
Zdjęcie do artykułu PKP zainwestuje kolejne miliony w nasz region
fot. iszczecinek.pl

Ponad 200 milionów złotych będzie kosztowała rewitalizacja linii kolejowej Szczecinek – Ustka. O inwestycjach w tę linię informowaliśmy kilka dni temu w artykule 203 miliony na rewitalizację linii kolejowej Szczecinek – Ustka. Okazuje się, że to nie koniec milionowych inwestycji PKP PLK w naszym regionie. Przewoźnik ogłosił już kolejny przetarg, tym razem na rewitalizację linii kolejowej pomiędzy Szczecinkiem a Runowem Pomorskim. Projekt szacowany jest na 177 mln zł.

-Realizacja projektu skróci podróż między Szczecinkiem a Runowem Pomorskim prawie o pół godziny tj. ok. jedną trzecią. Obecnie czas przejazdu to ponad półtorej godziny. Inwestycja to również lepszy dostęp do kolei oraz dogodne połączenie regionu ze Szczecinem. Po rewitalizacji trasy pociągi pasażerskie będą mogły poruszać się z prędkością do 120 km/h, to nawet o 40 km/h szybciej niż obecnie –informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Z informacji przewoźnika wynika, że w ramach inwestycji wymienione zostaną tory, rozjazdy i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Na szlaku Łubowo – Szczecinek przywrócony zostanie drugi tor, co zwiększy przepustowości i pozwoli na dodatkowe kursy pociągów. Prace obejmą także 33 obiekty inżynieryjne m.in. 3 wiadukty i most. PLK zwiększą poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami, dzięki odnowie i przeglądzie 50 przejazdów kolejowo – drogowych.

PKP poprawi także poziom obsługi podróżnych. Na 12 stacjach i przystankach odnawianej linii podróżni skorzystają z nowych wiat i ławek. Czytelne oznakowanie stacji i przystanków - tablice informacyjne oraz gabloty z rozkładami jazdy - ułatwią podróż. Dla rowerzystów będą też stojaki. Perony będą przystosowane do obsługi osób o ograniczonej mobilności.

Odcinek Szczecinek - Runowo to także linia ważna dla przewozów towarowych i dojazdów na poligon w Drawsku Pomorskim.

Projekt pn. „Rewitalizacja linii kolejowej nr 210 na odcinku Szczecinek – Runowo Pomorskie” finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Szacowny koszt projektu to ponad 177 mln zł. Zadanie zrealizowane zostanie w systemie „projektuj i buduj” w latach 2017 – 2020.

źródło: PKP PLK

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności