logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Pirat i Kamrat zatankują wodę na PKP w Szczecinku

25.05.2018 07:27
A A A
Zdjęcie do artykułu Pirat i Kamrat zatankują wodę na PKP w Szczecinku
fot. iszczecinek.pl

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na trasy po raz kolejny wyjadą zabytkowe lokomotywy, które także zawitają do Szczecinka. Specjalne pociągi turystyczne TurKol będzie można zobaczyć na stacji PKP już w najbliższą sobotę i niedzielę.

Tradycyjnie już pociągi będą prowadzone zabytkowymi parowozami z wolsztyńskiej parowozowni. W trakcie przejazdu na wszystkich miłośników podróży i wycieczek kolejowych czeka wiele atrakcji, w tym zabawy i konkursy dla dzieci - prowadzone przez prawdziwego pirata, dla wszystkich pasażerów - tych dużych i małych - wiele smacznych i niedrogich smakołyków w wagonie barowym. Pociąg w drodze do kołobrzeskiego portu zatrzyma się między innymi w Pile, a także w Jastrowiu i Szczecinku, gdzie nastąpi uzupełnienie wody przez strażaków.

Zaznaczmy, że do pociągu nie będzie można już wsiąść – wszystkie miejsca zostały zarezerwowane już kilka tygodni temu.

Pociąg i zabytkową lokomotywę będzie można podziwiać podczas tankowania wody w Szczecinku, w sobotę w godzinach 9:54 – 10:25 oraz w niedzielę od 18:10 - 19:10.

Zapraszamy na dworzec PKP w Szczecinku!

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności