logo iszczecinek.pl

Polecamy Nowe miejsce na imprezowej mapie Szczecinka. W piątek startuje Ślusarnia Beach Party W piątek do Szczecinka przyjedzie Jerzy Owsiak. Uroczyście nada rondu imię WOŚP Co dalej z porodówką i karetką dla Bornego Sulinowa - rozmowa ze starostą Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

Piłkarski rozwój z Kronospanem

10.08.2017 14:19
A A A
Zdjęcie do artykułu Piłkarski rozwój z Kronospanem
fot. AP Szczecinek

Zakończony w czerwcu sezon przyniósł zacieśnienie współpracy pomiędzy Akademią Piłkarską Szczecinek, a firmą Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. Do klubu trafiła kolejna partia sprzętu, ufundowana przez sponsora, a dzieci miały okazję zagrać w dziesiątkach turniejów piłkarskich.

Współpraca Kronospanu z Akademią Piłkarską rozpoczęła się wiele lat temu, zaś obecna opieka sponsorska, jaką firma nas otoczyła, trwa od kwietnia 2015 roku – mówi prezes AP Szczecinek, Szymon Bibik. – Na podstawie porozumienia zdecydowano, że wspierane będą najmłodsze roczniki zawodników, którzy dopiero rozpoczynają treningi piłkarskie. Po parafowaniu nowej umowy we wrześniu poprzedniego roku Kronospan w dalszym ciągu wspiera narybek naszej akademii. W minionym sezonie były to drużyny U-6, U-7, U-8 i U-9.

Dzięki środkom, przekazywanym przez Kronospan, niemal wszystkie drużyny otrzymały już markowe stroje meczowe oraz akcesoria treningowe, pozwalające doskonalić umiejętności. Dodatkowo firma finansuje turnieje, organizowane przez Akademię Piłkarską i transport na zawody sportowe, rozgrywane w innych miejscowościach.

Najważniejsze imprezy, organizowane przez nas, a współfinansowane przez Kronospan to Krono Skrzat Cup, Turniej Mikołajkowy Krono oraz Krono Cup – wszystkie odbyły się w okresie jesienno-zimowym. Dodatkowo, dzięki środkom firmy, jesteśmy w stanie wysyłać naszych reprezentantów na turnieje zewnętrzne, dzięki którym zawodnicy wznoszą się na wyższy poziom sportowy – wyjaśnia Bibik.

Efektem licznych gier i treningów są bardzo dobre wyniki sportowe, m.in. trzecie miejsce w kategorii U-8 wojewódzkiego finału turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku czy czwarte miejsce w kategorii U-9 w turnieju Deichmann Minimistrzostwa. Dodatkowo w finale Ligi Żaka KOZPN drużyna U-9 zakończyła całe rozgrywki bez ani jednej porażki. Swoje sukcesy mają także na koncie zawodnicy z drużyn U-7, a pierwsze turnieje rozegrali piłkarze z najmłodszej grupy naborowej.

Nie ulega wątpliwości, że bez finansowego wsparcia firmy Kronospan ciężko byłoby nam utrzymać składkę członkowską na poziomie 30 złotych, a ta jest zdecydowanie najniższa w regionie. Rodzice nie ponoszą dodatkowych kosztów w postaci partycypacji w zakupie sprzętu czy udziału w turniejach, choć w przypadku turniejów cyklicznych i kilkudniowych incydentalnie zdarzają się takie przypadki. Rodzice są o nich jednak informowani z wyprzedzeniem – mówi prezes Akademii. – Z każdym rokiem robimy krok do przodu, a zasługa naszego strategicznego sponsora jest w tym procesie nie do przecenienia  – dodaje.

materiał promocyjny

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności