logo iszczecinek.pl

Polecamy Dzieci przyprowadziły rodziców do szkoły Ciężarówka z żywnością zawisła na skarpie Jerzy Hardie-Douglas: Starosta postanowił dalej rządzić w starostwie z PiSem Oferta pracy dla kierowców kat. C + E, HDS Polecamy

Pijani nastolatkowie i bójka w centrum miasta

28.11.2017 11:19
A A A
Zdjęcie do artykułu Pijani nastolatkowie i bójka w centrum miasta
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Przedstawiamy tygodniowy raport szczecineckiej Straży Miejskiej. Raport przygotowała Jolanta Siemaszko, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Szczecinku.

W okresie od 20 do 26 listopada br. strażnicy podjęli 94 interwencjew stosunku do 73 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 22 zdarzenia, z czego w 21 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

W dniu 20.11. o godz. 18:00 kamera skierowana na Strefę Aktywnego Wypoczynku przy ulicy Kopernika zarejestrowała grupę 7 młodych osób, których zachowanie skupiło uwagę operatora. Wysłany tam przez dyżurnego patrol Straży Miejskiej zastał na miejscu szesnastolatków, gdzie pięcioro z nich było pod wpływem alkoholu. Nieletni zostali przewiezieni do internatu i przekazani wychowawcy.

W dniu 22.11 o godz. 16:30 do dyżurnego SM wpłynęła informacja o mężczyźnie leżącym na chodniku przy wózku inwalidzkim. Na ulicy Ordona strażnicy zastali leżącego mężczyznę, który był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna mógł poruszać się jedynie z chodzikiem jednak wypity wcześniej alkohol dodatkowo utrudniał mu poruszanie się. Strażnicy pomogli mężczyźnie i zawieźli go do miejsca zamieszkania.

W dniu 24.11. o godz. 23:05 na ulicy Narutowicza przy garażach strażnicy zastali leżącego bezdomnego pod wpływem alkoholu. Mężczyzna znany jest strażnikom z wielu wcześniejszych interwencji. Po dobudzeniu go okazało się, że mężczyzna był bardzo zziębnięty i poprosił o pomoc w znalezieniu noclegu. Po skontaktowaniu się z pracownikiem MOPS podjęto decyzję o umieszczeniu go w miejskiej noclegowni po wcześniejszym badaniu lekarskim.

26.11. o godz. 21.10 na ulicy Bohaterów Warszawy dwójka mężczyzn zakłócała porządek publiczny wszczynając bójkę. Panowie rozeszli się dopiero po interwencji strażników.

W ostatnim tygodniu z uwagi na niskie temperatury mieszkańcy zwracali się do nas również o pomoc w uruchomieniu pojazdów. Tak było też w dniu 27.11. gdzie pomoc otrzymali kierowcy na ulicy Karlińskiej i Chodkiewicza.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności