logo iszczecinek.pl

Polecamy W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Polecamy

"Piętno mafii", Piotr Rozmus i fani

16.01.2019 20:13
A A A
Zdjęcie do artykułu "Piętno mafii", Piotr Rozmus i fani

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinku odbyło się dziś spotkanie autorskie z Piotrem Rozmusem. Okazją była premiera najnowszej, czwartej już powieści „Piętno mafii”.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Sala wypełniła się po brzegi.

Autor jest mieszkańcem Szczecinka. Miejscami akcji jego powieści były już między innymi Szczecinek i Szczecin. Tym razem jest bardziej międzynarodowo. „Piętno mafii” to wielowątkowy kryminał.

„Zaskakuje swoim rozmachem, ale nie tylko. To bodaj pierwszy polski thriller, który opowieści o mafii traktuje z powagą i oddaniem realiów. Mocna, mięsista proza" streszcza książkę Robert Ziębiński, redaktor naczelny Playboy.

Krytycy wróżą jej największy sukces spośród powieści z dorobku autora. Pierwsi czytelnicy recenzują już książkę na forach. Nie szczędzą słów uznania: "autor jest bardzo kreatywny", "wiele zagadek i mylnych tropów", "Autor bawi się słowami w mistrzowski sposób. Nie wprowadza niepotrzebnego zamętu, nie traci uwagi czytelnika nawet na chwilę. Narracja jest hipnotyzująca, a postacie odpowiednio zróżnicowane, nawet pod względem ich pochodzenia."

O to co mówił sam autor o premierowym tytule.

Chciałem porwać się na coś innego. Myślałem, że pojawi się wątek mafijny, ale do końca nie byłem tego pewien. Kolejno pojawiło się uprowadzenie, wątek mafii polskiej i w końcu włoskiej Camorry.

Starałem się, aby ta książka była jak najbardziej realna. Zawiera w sobie wydarzenia, które wydarzyły się naprawdę. Przygotowałem się merytorycznie z mafii polskiej i włoskiej. Zdawałem sobie sprawę, że niektórzy czytelnicy lubią zgłębiać mafijne tematy i są bardzo skrupulatni w tym względzie.

Zawsze mam problem z nadaniem tytułu. Słucham podpowiedzi żony, wydawcy i innych, ale tym razem "Piętno mafiii" pojawiło się w mojej głowie bardzo szybko i zostało zaakceptowane przez wszystkich.

Żona jest moim najsurowszym recenzentem. Trudno mi sobie wyobrazić, abym mógł wydać cokolwiek bez jej oceny. Jeżeli chodzi o premierową książkę to Ola miała tutaj bardzo duży wpływ i to jej zasługa, że ma taki, a nie inny kształt.

Piotr wyznał też, że nie tęskni za swoimi bohaterami po ukończeniu powieści.

Kiedy piszę jestem z nimi dwadzieścia cztery godziny na dobę, ale kiedy kończę książkę zapominam o nich całkowicie. Chciałbym jedynie, aby Olgierd Merk powrócił na kartkach kolejnej powieści.

Piotr na co dzień pracuje jako rzecznik Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Chciałby jednak żyć z pisania.

Skłamałbym jeśli powiedziałbym inaczej, ale przyznaję też szczerze, że cieszę się z miejsca, w którym jestem obecnie. Kiedyś nie marzyłem nawet o tym, żeby książkę wydać, że będę miał takie grono czytelników, że kiedyś spotkam się tu z państwem i to jest dla mnie wielka nobilitacja. Jakkolwiek będzie później to ja dla siebie osiągnąłem już bardzo dużo i spełniłem swoje marzenie.

wuwu

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności