logo iszczecinek.pl

Polecamy Trzy mieszkania treningowe oddane do użytku „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Nowe trasy rowerowe i wędkarstwo. Rozmowa z prezesem SzLOT-u [WIDEO] Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Parkują na chodniku i pod oknami, a parking stoi pusty

04.01.2018 16:52
A A A
Zdjęcie do artykułu Parkują na chodniku i pod oknami, a parking stoi pusty
fot. iszczecinek.pl

Kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych powstało niedawno pomiędzy ul. Parkową i Junacką. Pomimo tego, że nowy parking znajduje się dosłownie kilkadziesiąt metrów od jednego z bloków to i tak część mieszkańców parkuje pod samym blokiem – na chodniku i pod samymi oknami. Nie wszystkim to się podoba i nie ma co się dziwić. Zaparkowane tak pojazdy utrudniają ruch na ulicy, ale nie tylko o czym napisał do naszej redakcji jeden z mieszkańców.

-Zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o rozwiązanie problemu z autami parkującymi przy chodniku na ulicy Junackiej. Notorycznie stoją tam zaparkowane samochody bezpośrednio przy skrzyżowaniu z ul. Drzymały, bez zachowania wymaganej prawem odległości od skrzyżowania. Zaokrąglony po ostatnim remoncie wyjazd niestety nie rozwiązuje tego problemu, zresztą łamane są przepisy o ruchu drogowym. Parkujące tam pojazdy zastawiają również notorycznie wyjazd z bramy jednej z posesji, co również nie jest zgodne z przepisami o ruchu drogowym.

Pomimo tego nie widziałem ani jednej interwencji żadnej ze służb w tej sprawie. Fakt ten jest o tyle nie do zaakceptowania, że ostatnio przecież powstało wiele nowych miejsc parkingowych, które stoją puste w momencie kiedy na Junackiej, na chodniku roi się od samochodów.

Czytelnik zasugerował, aby we wspomnianym miejscu ustawiono znak zakazu parkowania, który nie wpłynie na użytkowość samego miejsca dla kierowców, z uwagi na to, że obok są wolne miejsca parkingowe.

Do szczecineckiego ratusza także w tej sprawie wpłynęło pismo.

- Informacje na ten temat dotarły do nas dosłownie 2 stycznia. Sprawa zostanie skierowana do Starostwa Powiatowego, które odpowiada za organizacje ruchu w tym rejonie. O zasadności zastosowania tam proponowanych lub innych rozwiązań zadecyduje Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

-wyjaśnia Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy UM Szczecinek

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności