logo iszczecinek.pl

Polecamy Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Policyjny pościg za hondą. Co kierowca miał na sumieniu? Światowy Dzień Zespołu Downa przed szczecineckim ratuszem Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Park linowy nie powstanie w tym roku

25.04.2018 11:46
A A A
Zdjęcie do artykułu Park linowy nie powstanie w tym roku
fot. archiwum

Nie ma szans, aby park linowy powstał w tym roku w Szczecinku. O planach wybudowania takiego obiektu mówi się w naszym mieście już od kilku lat. Był to między innymi jeden z punktów programu wyborczego Platformy Obywatelskiej z 2014 roku. Głośno o tym zrobiło się dwa lata temu, kiedy pojawił się potencjalny inwestor.

Przypomnijmy. Park linowy miałby powstać w parku miejskim wzdłuż ul. Kościuszki – pomiędzy wybiegiem dla psów a hotelem Viki. Cały teren miasto wydzierżawiłoby inwestorowi na okres 10 lat. Decyzję tę poparli miejscy radni na jednej z sesji. Koszt budowy parku linowego inwestor oszacował wstępnie na około 200 000zł. Park miał być gotowy w tym roku.

Dziś już wiadomo, że obiekt na razie nie powstanie. Miasto nadal jest otwarte na taką inwestycję, jednak w tym przypadku zawinił inwestor, który po prostu wycofał się na chwilę obecną z inwestycji. Powodem były problemy w spółce.

Pomimo tego, jeden z udziałowców nadal jest zainteresowany utworzeniem w Szczecinku parku linowego. Jak zdradził nam w rozmowie, obecnie prowadzi rozmowy z potencjalnym wspólnikiem, który także jest zainteresowany budową takiego obiektu. Decyzje mają zapaść w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Jeśli inwestorzy podejmą decyzję o budowie obiektu, mógłby on powstać najwcześniej w przyszłym roku.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności