logo iszczecinek.pl

Polecamy Darmowa komunikacja miejska od września 2019! Koniec ruchu wahadłowego na Szczecińskiej? Lodowisko może już na weekend Antoni Borys powołany do kadry Polski TIR zjechał z drogi i zaorał pole Polecamy

Park linowy nie powstanie w tym roku

25.04.2018 11:46
A A A
Zdjęcie do artykułu Park linowy nie powstanie w tym roku
fot. archiwum

Nie ma szans, aby park linowy powstał w tym roku w Szczecinku. O planach wybudowania takiego obiektu mówi się w naszym mieście już od kilku lat. Był to między innymi jeden z punktów programu wyborczego Platformy Obywatelskiej z 2014 roku. Głośno o tym zrobiło się dwa lata temu, kiedy pojawił się potencjalny inwestor.

Przypomnijmy. Park linowy miałby powstać w parku miejskim wzdłuż ul. Kościuszki – pomiędzy wybiegiem dla psów a hotelem Viki. Cały teren miasto wydzierżawiłoby inwestorowi na okres 10 lat. Decyzję tę poparli miejscy radni na jednej z sesji. Koszt budowy parku linowego inwestor oszacował wstępnie na około 200 000zł. Park miał być gotowy w tym roku.

Dziś już wiadomo, że obiekt na razie nie powstanie. Miasto nadal jest otwarte na taką inwestycję, jednak w tym przypadku zawinił inwestor, który po prostu wycofał się na chwilę obecną z inwestycji. Powodem były problemy w spółce.

Pomimo tego, jeden z udziałowców nadal jest zainteresowany utworzeniem w Szczecinku parku linowego. Jak zdradził nam w rozmowie, obecnie prowadzi rozmowy z potencjalnym wspólnikiem, który także jest zainteresowany budową takiego obiektu. Decyzje mają zapaść w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Jeśli inwestorzy podejmą decyzję o budowie obiektu, mógłby on powstać najwcześniej w przyszłym roku.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności