logo iszczecinek.pl

Polecamy Szczecinecki punkt krwiodawstwa nie zostanie zamknięty Rewolucja śmieciowa w Szczecinku. Za śmieci rozliczy nas licznik wody Kto strzelał do psa? Winnych nie ma. Pies nie żyje Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Polecamy

Oszust poszukiwany ENA w rękach szczecineckich policjantów

24.01.2016 13:20
A A A
Zdjęcie do artykułu Oszust poszukiwany ENA w rękach szczecineckich policjantów
fot. iszczecinek.pl

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego ze szczecineckiej komendy zatrzymali 44–letniego mężczyznę, który był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania za oszustwa. Mężczyzna podejrzewany jest o wyłudzenia, w wyniku których mógł uzyskać nielegalny dochód w kwocie 100 000 EUR.

44-letniego mężczyznę, obywatela Węgier zatrzymano w czwartek podczas kontroli drogowej w Szczecinku.  W trakcie kontroli okazało się, że kierujący BMW nie posiada przy sobie wymaganych dokumentów pojazdu. Zarówno polisa OC jak i badania techniczne pojazdu były nieaktualne. Na tym jednak nie skończyły się nieprawidłowości.

W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany w celu aresztowania i przekazania stronie węgierskiej lub ekstradycji. Podstawą do zatrzymania mężczyzny był Europejski Nakaz Aresztowania, ponieważ jest on podejrzewany o oszustwa na terenie Węgier.

Poszukiwany w 2007r. w gazecie umieścił ogłoszenie dotyczące ofert pracy. Kilkaset osób odpowiedziało na to ogłoszenie. Chętni do pracy musieli jednak wcześniej wpłacić wpisowe w kwocie od 20-40 EUR. Po wpłynięciu żądanej kwoty osoby ubiegające się o pracę nigdy nie dostały od poszukiwanego żadnej oferty pracy. W ten sposób oszust mógł uzyskać dochód w kwocie 100 000 EUR.

Mężczyzna najbliższe 2 lata i 6 miesięcy spędzi w więzieniu.

KWP

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności