logo iszczecinek.pl

Polecamy PKS stawia na transport ciężarowy. Pierwsze ciężarówki już dotarły do spółki Sukces szczecineckich kryminalnych w wojewódzkim konkursie Centralny plac zabaw ma być gotowy w połowie wakacji Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Polecamy

Oświetlili cmentarz i okna mieszkańców

17.03.2017 20:32
A A A
Zdjęcie do artykułu Oświetlili cmentarz i okna mieszkańców
fot. iszczecinek.pl / czytelnik

W ostatnich dniach na jednej z latarni przy ul. Szafera zamontowano reflektor, którego zadaniem jest dodatkowe podświetlenie cmentarza Żołnierzy Napoleońskich. Trzeba przyznać, że teren zgodnie z założeniem został odpowiednio doświetlony, jednak przy okazji mocne światło oświetliło okna w blokach stojących za cmentarzem (przy ul. Wodociągowej). Mieszkańcom nie do końca się to spodobało.

-Mamy teraz widno jak za dnia. Chyba coś jest nie tak z tą lampą –napisał do nas jeden z mieszkańców i podesłał zdjęcie zrobione z okna.

Sygnał w tej sprawie trafił już do ratusza.

-Reflektor zostanie skorygowany w najbliższy poniedziałek pod kątem i kierunkiem świecenia. Wszystko po to, aby podświetlał sam cmentarz, a nie przeszkadzał mieszkańcom –tłumaczy Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy UM Szczecinek. -Reflektor pojawił się w tym miejscu w celu zaakcentowania terenu cmentarza i przeciwdziałaniu picia alkoholu w tym miejscu oraz dewastacji pomnika i terenu cmentarza.

Na wspomnianym terenie wcześniej dochodziło do wielu aktów wandalizmu. Uszkadzano płyty, tłuczono butelki i malowano sprayem różne napisy.


Coś Cię denerwuje lub przeszkadza? Byłaś (-eś) świadkiem ciekawego wydarzenia? Daj nam znać! Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo! Przyślij je na adres [email protected] lub pod nr telefonu 781 391 604. Do Twojej dyspozycji jest też nasz profil na Facebooku: facebook.com/iszczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności

+ https://www.renault.pl/oferta/megane-dla-biznesu.html Reklama