logo iszczecinek.pl

Polecamy Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Kierował ciężarówką mając ponad 3 promile! W Szczecinku stanął kolejny paczkomat. Tym razem przy ul. Polnej Polecamy

Ośrodki Popularyzujące Naukę - spotkanie w Szczecinku

26.08.2018 11:43
A A A
Zdjęcie do artykułu Ośrodki Popularyzujące Naukę - spotkanie w Szczecinku
fot. Joanna Grosicka

W związku z zakończeniem realizowanego przez Powiat Szczecinecki Projektu pn.: „Szczecinecki eksperyment – zakup wyposażenia do Ośrodka Popularyzującego Naukę w Szczecinku”, realizowanego w ramach RPO WZ 2014-2020, w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku odbyła się dwudniowa konferencja poświęcona rozwojowi podobnych placówek powstałych w naszym województwie.

Podczas pierwszego dnia wydarzenia (23.08), oprócz CEEiRJ swoje osiągnięcia oraz plany przedstawiły ośrodki z Sarbinowa, Lipia, Zalesia, Świdwina, Wałcza i Stargardu. Swoje walory zaprezentowało także nowopowstające Morskie Centrum Nauki ze Szczecina, które do Szczecinka zawitało z niezwykle atrakcyjną mobilną wystawą.

Warto przypomnieć, że w ramach Projektu pn.: „Szczecinecki eksperyment – zakup wyposażenia do Ośrodka Popularyzującego Naukę w Szczecinku powstało 5 nowoczesnych i wyposażonych pracowni (3 pracownie usytuowane w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior oraz 2 pracownie usytuowane w Zespole Szkól Technicznych w Szczecinku). W Centrum funkcjonuje: specjalistyczne laboratorium analityczne, sala doświadczalna  i wystawowa – Bioróżnorodność oraz sala Odnawialnych Źródeł Energii. W ZST natomiast, powstały i funkcjonują: sala programowania i obróbki metali wraz  z drukarką 3D, oraz sala doświadczalna - nierozłącznego łączenia metali wraz z robotem spawalniczym.

Wartość wyposażenia tych pracowni wynosi prawie 2,4 mln zł.

Z zajęć edukacyjnych organizowanych przez Ośrodek Popularyzujący Naukę w Szczecinku każdego dnia korzystają grupy i osoby indywidualne w różnym wieku, lokalni mieszkańcy, turyści oraz goście.

Piotr Rozmus

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności