logo iszczecinek.pl

Polecamy 35 Bieg uliczny memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku [NA ŻYWO] Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Sprzęt od WOŚP dla szpitala w Szczecinku Polecamy

Okradali Biedronki. Wpadli w Szczecinku

30.01.2017 16:57
A A A
Zdjęcie do artykułu Okradali Biedronki. Wpadli w Szczecinku
fot. iszczecinek.pl

104 opakowania różnego rodzaju kaw, 3 opakowania modyfikowanego mleka i kilkanaście artykułów kosmetycznych o wartości 2 635 zł to tylko część ustalonych rzeczy pochodzących z kradzieży, które odzyskali mundurowi ze Szczecinka.

-W piątek oficer szczecineckiej jednostki został powiadomiony o kradzieży kilkunastu opakowań kaw znanych marek na terenie jednego z dyskontów w Szczecinku –informuje Anna Matys, rzecznik szczecineckiej policji. -Natychmiastowa reakcja szczecineckiej policji pozwoliła na ustalenie rysopisu 3 młodych mężczyzn i pojazdu, którym się poruszali na warszawskich tablicach rejestracyjnych. Informacja przekazana wszystkim patrolom policji przyniosła pozytywny skutek.

Podczas pomiaru prędkości na terenie miasta przez patrol ruchu drogowego, policjanci rozpoznali przejeżdżający pojazd marki Opel Vectra. Mundurowi po krótkim pościgu zatrzymali do kontroli samochód, w którym znajdowało się trzech młodych mężczyzn. W bagażniku policjanci ujawnili kilkaset przedmiotów pochodzących z przestępstwa. W sumie zabezpieczono 216 opakowań kaw, 26 opakowań mleka modyfikowanego i 2 szt. odplamiacza w proszku.

Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy w wieku od 21 do 24 lat, którzy dokonywali kradzieży w różnych miejscach na terenie całego kraju. W wyniku dalszych czynności udało ustalić się straty w dwóch dyskontach na terenie Szczecinka, które odwiedzili zatrzymani mężczyźni i w jednym na terenie Białego Boru. Śledczy ustalają kolejne miejsca, które odwiedzili "pasjonaci kawy" z Warszawy.

W sobotę całej trójce przedstawiono zarzut kradzieży za co grozi im teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone, że mężczyźni usłyszą kolejne zarzuty.

mł. asp. Anna Matys / KPP Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności