logo iszczecinek.pl

Polecamy Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Policyjny pościg za hondą. Co kierowca miał na sumieniu? Światowy Dzień Zespołu Downa przed szczecineckim ratuszem Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Okno Życia już gotowe. W niedzielę zostanie poświęcone

13.04.2018 16:46
A A A
Zdjęcie do artykułu Okno Życia już gotowe. W niedzielę zostanie poświęcone
fot. iszczecinek.pl

Szczecineckie Okno Życia Caritas jest już gotowe. Znajduje się przy klasztorze sióstr niepokalanek, przy ul. Kościuszki – na ścianie budynku od strony ul. Lelewela. Jest to specjalnie przygotowane miejsce, umożliwiające matkom bezpiecznie i anonimowo pozostawienie dziecka, którym nie mogą lub nie chcą się opiekować.

Okno ruszy oficjalnie 15 kwietnia. Wtedy tez zostanie poświęcone poświęcenie przez biskupa Edwarda Dajczaka.

Patronką szczecineckiego Okna Życia została służebnica Boża Stanisława Leszczyńska, która była położną w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

O tym, że tego typu miejsca są potrzebne, najlepiej zaświadcza tragiczna sytuacja z października zeszłego roku. Przy śmietniku przy ul. Armii Krajowej znaleziono porzuconego noworodka, który był w tak złym stanie, że kilka dni później zmarł w koszalińskim szpitalu.

Siostry niepokalanki zwracają się do kierowców, aby w najbliższą niedziele do godziny 17:00 nie parkowali samochodów przy klasztorze wzdłuż ul. Lelewela.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności