logo iszczecinek.pl

Polecamy Ile zarabiają nauczyciele w Szczecinku? BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Okno Życia już gotowe. W niedzielę zostanie poświęcone

13.04.2018 16:46
A A A
Zdjęcie do artykułu Okno Życia już gotowe. W niedzielę zostanie poświęcone
fot. iszczecinek.pl

Szczecineckie Okno Życia Caritas jest już gotowe. Znajduje się przy klasztorze sióstr niepokalanek, przy ul. Kościuszki – na ścianie budynku od strony ul. Lelewela. Jest to specjalnie przygotowane miejsce, umożliwiające matkom bezpiecznie i anonimowo pozostawienie dziecka, którym nie mogą lub nie chcą się opiekować.

Okno ruszy oficjalnie 15 kwietnia. Wtedy tez zostanie poświęcone poświęcenie przez biskupa Edwarda Dajczaka.

Patronką szczecineckiego Okna Życia została służebnica Boża Stanisława Leszczyńska, która była położną w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

O tym, że tego typu miejsca są potrzebne, najlepiej zaświadcza tragiczna sytuacja z października zeszłego roku. Przy śmietniku przy ul. Armii Krajowej znaleziono porzuconego noworodka, który był w tak złym stanie, że kilka dni później zmarł w koszalińskim szpitalu.

Siostry niepokalanki zwracają się do kierowców, aby w najbliższą niedziele do godziny 17:00 nie parkowali samochodów przy klasztorze wzdłuż ul. Lelewela.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności