logo iszczecinek.pl

Polecamy Uciekali oplem przed policją. Kierowca zostawił pasażerów i zbiegł Kamil Kiljanek i Antoni Biedziuk zwycięzcami Grand Prix Szczecinka 2018 Kłęby czarnego dymu nad miastem. Na terenie działek płonęły opony i altanka [WIDEO] Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

Ogrody działkowe budzą się z zimowego snu [WIDEO]

29.03.2017 08:29
A A A
Zdjęcie do artykułu Ogrody działkowe budzą się z zimowego snu [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Wiosenna pogoda zachęca już do prac ogrodowych. Coraz częściej widać mieszkańców naszego miasta, którzy po zimie sprzątają swoje podwórka.  Szczecinecczanie upiększają okna, balkony i ogródki.

-Kupiłam już bratki do doniczek na balkon, zawsze bardziej wiosennie to wygląda - mówi nam spotkana na rynku mieszkanka Szczecinka.

-W tym roku kupiłam stokrotki, takie śliczne i różowe będą ślicznie wyglądały na oknach - dodaje kolejna szczecinecczanka.

Okna i balkony to tylko część wiosennych obowiązków, kolejne to prace na ogródkach działkowych. Szczególnie duże poruszenie można było zauważyć na szczecineckich działkach w ten weekend.

-Słoneczko zaświeciło i trzeba było w końcu przyjść ogarnąć wszystko po zimie.

-U mnie już dawno najważniejsze rzeczy porobione, rzodkieweczka już nawet wzeszła.

-Pikuję dzisiaj pomidorki i zostawię pod folią niech się trochę zahartują - zdradza nam pracujący na swoich działkach mieszkaniec Szczecinka.

Właściciele rozpoczęli już grabienie i palenie zimowych pozostałości. Przypominamy, że wypalanie traw jest zabronione, a karę ustanawia wiele aktów prawnych. Za wypalanie trawy możemy zapłacić nawet 5000 tys. zł, a zważywszy na to, że nie jest to korzystne ani dla gleby ani dla nas, może lepiej dać sobie spokój.

A jak wygląda sprawa palenia liści i gałęzi na terenie ogrodów działkowych?

Zgodnie z ustawą dopuszcza się spalanie zgromadzonych pozostałości roślinnych poza instalacjami i urządzeniami, jeżeli na terenie gmin nie jest prowadzone selektywne zbieranie lub odbieranie odpadów ulegających biodegradacji, a ich spalanie nie narusza odrębnych przepisów.

W Szczecinku, od 1 marca do 31 listopada, zgodnie z regulaminem utrzymania czystości na terenie Miasta Szczecinek, prowadzona jest zbiórka odpadów zielonych i w tym czasie obowiązuje zakaz ich spalania.

Wypalanie pozostałości roślinnych na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych kategorycznie zabrania regulamin ROD.

Wypalanie pozostałości roślinnych na działkach Jeśli natomiast chodzi o ogródki działkowe to zgodnie z regulaminem Rodzinnych Ogródków Działkowych kategorycznie zabrania się spalania na tym terenie wszelkich odpadów oraz wypalania traw.

Także wiosenne porządki jak najbardziej, tylko oczywiście wszystko z głową, nie przemęczajmy się nie róbmy wszystkiego na już, wiosna dopiero się zaczęła i czeka nas jeszcze wiele przyjemnych dni spędzonych na pracy w ogrodach.

ES

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności