logo iszczecinek.pl

Polecamy Kolejny pirat drogowy stracił prawko Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Odznaki dla leśników od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro

25.06.2018 11:37
A A A
Zdjęcie do artykułu Odznaki dla leśników od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro
fot. Foto-CHROMińscy

Z wielkim rozmachem Służba Więzienna obchodziła 60-lecie istnienia ZK w Czarnem. Od kwietna br. jest to największe więzienie w Polsce.

Świętowanie rozpoczęto mszą świętą. Po mszy zgromadzeni goście przemaszerowali do centrum miasta na Plac Wolności, gdzie odbyła się parada kompani reprezentacyjnej Służby Więziennej oraz koncert orkiestry. W trakcie uroczystości wręczono odznaczenia i medale za zasługi związane z pracą penitencjarną. Resocjalizacja to jedno z podstawowych działań SW w pracy nad skazanymi. Praca nad przystosowaniem społecznym osób osadzonych wymaga wiedzy i umiejętności a także czasu i cierpliwości. Doceniając wieloletnią pracę i zaangażowanie swoich pracowników Kierownictwo SW postanowiło uhonorować także tych, którzy potrafią działać na rzecz dobra społecznego.

Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych ze Szczecinka. Brązową odznakę "Za zasługi w pracy penitencjarnej" otrzymał Dyrektor RDLP w Szczecinku Andrzej Modrzejewski a także Rzecznik prasowy Marek Stasiuk oraz Specjalista SL Maciej Wiórek.

Odznaki przyznało Ministerstwo Sprawiedliwości, a podpisał je sam Zbigniew Ziobro.

Wyróżnienie to jest związane szczególnie z prowadzeniem przez RDLP w Szczecinku działań charytatywnych kierowanych do osób chorych, samotnych i wykluczonych społecznie. Owocem tych działań jest znana już w całej Polsce akcja pn. "Dar Serca", którą Lasy Państwowe organizują wspólnie ze Służbą Więzienną.

inf. RDLP Szczecinek / fot. Foto-CHROMińscy

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności