logo iszczecinek.pl

Polecamy Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Trwa pozimowe łatanie dziur w jezdniach Porozumienie Samorządowe organizuje kolejny turniej charytatywny [WIDEO] Polecamy

Odznaka Gryfa Zachodniopomorskiego w Szczecinku

24.09.2012 14:38
A A A
Zdjęcie do artykułu Odznaka Gryfa Zachodniopomorskiego w Szczecinku
fot. iszczecinek.pl

Pan Wiesława Adamski, szczecinecki  artysta i rzeźbiarz, otrzymał podczas dzisiejszej Rady Miasta srebrną honorową odznakę Gryfa Zachodniopomorskiego.

- Jest Pan dobrem nie tylko lokalnym, świetnym ambasadorem Szczecinka a także województwa zachodniopomorskiego – tak podsumował  radny Sejmiku Zachodniopomorskiego Adam Wyszomirski wręczając odznakę w imieniu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Jest to pierwsza przyznana  w historii Szczecinka srebrna odznaka Gryfa Zachodniopomorskiego. To prestiżowe, jedno z najważniejszych wyróżnień województwa zachodniopomorskiego, przyznawane jest  osobom  szczególnie zasłużonym dla rozwoju naszego regionu.

Pan Wiesław Adamski urodził się w 1947 roku w Wierzchowie. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku, kontynuował naukę w Państwowym Liceum Plastycznym w Szczecinie a następnie w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Rzeźby.  Jego artystyczna kariera od 1977 roku nierozerwalnie związana jest ze Szczecinkiem.  W jego pracowni plastycznej powstają zarówno małe formy rzeźbiarskie, medalierstwo, kowalstwo artystyczne i rzeźba portretowa. Artysta brał udział w ponad 100 ogólnopolskich i międzynarodowych wystawach, na których zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności