logo iszczecinek.pl

Polecamy Starosta dostanie pałac, ale nie ma się z czego cieszyć [WIDEODRON] Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Polecamy

Odszkodowanie za uszkodzony pojazd – co zrobić jeśli ubezpieczyciel zaniżył kwotę wypłaty?

09.02.2019 09:51
A A A
Zdjęcie do artykułu Odszkodowanie za uszkodzony pojazd – co zrobić jeśli ubezpieczyciel zaniżył kwotę wypłaty?
fot. MATERIAŁ PARTNERA

Poszkodowani w wypadkach drogowych w pierwszej chwili koncentrują się przede wszystkim na własnym zdrowiu, dopiero po chwili oceniają straty materialne, w tym stopień uszkodzenia samochodu.  Co można zrobić w sytuacji, kiedy odszkodowanie wypłacone przez ubezpieczyciela okazuje się być znacząco zaniżone?

Uczestnik kolizji drogowej, której sprawcą był inny kierowca może starać się o uzyskanie dopłaty do odszkodowania wypłaconego przez ubezpieczyciela. Z pomocy ekspertów Votum S.A. w tym zakresie można skorzystać przede wszystkim, gdy odszkodowanie nie wystarczyło na pokrycie kosztów naprawy lub ubezpieczyciel uznał, że szkoda jest na tyle duża, że naprawa samochodu jest nieopłacalna (szkoda całkowita), a wypłacone odszkodowanie oraz kwota uzyskana za sprzedaż uszkodzonego pojazdu nie pozwalają na kupienie pojazdu tej samej klasy jak uszkodzony.W takich sytuacjach eksperci spółkipomagają swoim klientom w uzyskaniu dopłaty do odszkodowania.

Warto pamiętać również, że odszkodowanie nie jest jedynym świadczeniem, o jakiemogą ubiegać się właściciele samochodów, które zostały uszkodzone w wypadku z winy innego kierowcy.

Są to przede wszystkim:

  • koszty holowania uszkodzonego pojazdu,
  • koszty parkowania uszkodzonego pojazdu,
  • koszt wynajmu pojazdu zastępczego,
  • utrata wartości handlowej przez uszkodzony pojazd.

Nie wiesz czy Twoje odszkodowanie zostało zaniżone przez ubezpieczyciela? Dowiedz się tego u eksperta z naszego regionu - Piotr Krzysztofiak tel. 605 031 595, strona na facebooku

Zapraszamy także na stronę internetową Votum S.A

 

- MATERIAŁ PARTNERA -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności