logo iszczecinek.pl

Polecamy Wyciąg na Górce Rynkowej coraz bliżej [WIDEO] W ciężarówce urwało się koło. Wpadło na chodnik i staranowało metalowy płot Psy przeszukały Zakład Karny w Szczecinku. Szukały narkotyków Pawłowicz - szczecinecki Misiewicz! Tak nazywa go poseł Lubczyk - polityczne przepychanki w nowej Gazecie Szczecineckiej Polecamy

Odszedł Siegfried Raddatz

12.11.2015 19:06
A A A
Zdjęcie do artykułu Odszedł Siegfried Raddatz
fot. archiwum

Z wielkim żalem informujemy o śmierci dr Siegfrieda Raddatza – wieloletniego przewodniczącego Heimatkreisausschuss Neustettin – stowarzyszenia, skupiającego byłych mieszkańców powiatu szczecineckiego oraz Neustettin.

Dr Siegfried Raddatz odznaczony został medalem 700-lecia Szczecinka w trakcie uroczystej sesji Rady Miasta w 2010 roku. Od lat mówiło się o nim, jako o największym orędowniku pojednania nie tylko obecnych i byłych mieszkańców Szczecinka, ale także samej przyjaźni Polsko – Niemieckiej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w niemieckiej Kolonii już w najbliższą sobotę, 14 listopada br. o godz. 11:00. W tym samym momencie w szczecineckim kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Szczecinku rozpocznie się nabożeństwo żałobne w intencji ś.p. Siegfrieda Raddatza.

Bezpośrednio po mszy możliwe będzie także symboliczne pożegnanie zmarłego. Spod kościoła można będzie udać się bezpośrednio pod pomnik, poświęcony dawnym mieszkańcom Neustettin, który ustawiony jest w szczecineckim parku miejskim. To właśnie w tym miejscu złożone zostaną wieńce i wiązanki kwiatów oraz zapalone znicze. W tym dniu na pomniku ustawiona zostanie fotografia zmarłego wraz z krótką informacją o życiu i działalności dr Siegfrieda Raddatza.

 

Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności