logo iszczecinek.pl

Polecamy Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Złodzieje czekolady wpadli w ręce policjanta po służbie Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Polecamy

Odkrycie w ratuszu!

25.09.2014 19:39
A A A
Zdjęcie do artykułu Odkrycie w ratuszu!
fot. UM Szczecinek

Prowadzony od kilku miesięcy remont szczecineckiego ratusza ma też swoje dobre strony. Od czasu do czasu bowiem udaje się znaleźć zapomniane dokumenty i wydawnictwa, które na pewno zainteresują badaczy historii Szczecinka.

Kilka miesięcy temu były to niemieckie gazety wydawane w naszym mieście w latach trzydziestych poprzedniego stulecia.

W czwartek w nasze ręce trafił okolicznościowy album, jaki powstał przy okazji historycznego turnieju miast Szczecinek-Oława, który odbył się 26 maja 1985 roku.

Album jest w bardzo dobrym stanie, a co najważniejsze, zachował się nawet oryginalny scenariusz tej bardzo popularnej w latach osiemdziesiątych produkcji telewizyjnej.

Przenieśmy się zatem choć na chwilę w czasy, w których jeszcze nikt nie marzył o komercyjnych stacjach telewizyjnych, a przybycie do miasta ekipy TVP traktowane było niczym narodowe święto.... Poniżej krótka fotorelacja z tamtych dni.

inf./fot. Tomasz Czuk, UM Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności