logo iszczecinek.pl

Polecamy Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Złodzieje czekolady wpadli w ręce policjanta po służbie Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Polecamy

Od dziś Szczecinek ma wypożyczalnię rowerów miejskich z prawdziwego zdarzenia

25.06.2018 07:40
A A A
Zdjęcie do artykułu Od dziś Szczecinek ma wypożyczalnię rowerów miejskich z prawdziwego zdarzenia
fot. iszczecinek.pl

22 stacje i 150 rowerów (w tym 5 tandemów) już od dziś w Szczecinku. To pierwszy taki publiczny system rowerowy, który ma być alternatywą do tradycyjnych środków transportu w naszym mieście. Pomysłodawcy wierzą, że dzięki wprowadzeniu w naszym mieście roweru miejskiego mieszkańcy i turyści chętniej wybiorą go zarówno do celów rekreacyjnych jak i załatwiania codziennych spraw

Na budowę Szczecineckiego Systemu Wypożyczalni Rowerów Miejskich wydano ponad 1,1 mln zł. Miasto Szczecinek na tę inwestycję otrzymało 85-procentowe dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Zachodniopomorskiego. Poza budową stacji, dostarczenia rowerów, wykonawca stworzył także aplikację na urządzenia mobilne, dzięki której w łatwy sposób można wypożyczyć i zwrócić jednoślad. Aplikacja SWRM dostępna jest na urządzenia z systemem Android i iOS.

Aby skorzystać z wypożyczalni musimy najpierw zarejestrować się na stronie www.swrm.szczecinek.pl. Lub za pomocą aplikacji. Procedura polega na wypełnienia formularza rejestracyjnego i podania wymaganych, prawidłowych danych personalnych i kontaktowych, akceptacji postanowień regulaminu, przeprowadzeniu poprawnej weryfikacji adresu e-mail, klikając w link otrzymany drogą mailową na adres podany podczas rejestracji oraz dokonanie bezzwrotnej opłaty inicjalnej/kaucji w wysokości 19 zł.

Ceny za wypożyczenie roweru sa naprawdę symboliczne. Pierwsze 20 minut jest bezpłatne, od 20 do 60 minuty zapłacimy – 0,5 zł, od 61 do 120 minuty – 1 zł, od 120 do 180 minuty – 2 zł. Za każdą  następną godzinę zapłacimy 3 zł. Opłaty naliczane są minutowo.

Po zakończeniu jazdy rower wstawiamy do wybranego stanowiska przy dowolnej stacji. System automatycznie rozpozna zwracany rower i rozliczy wypożyczenie. Kiedy stacja jest pełna będziemy musieli użyć zamka szyfrowego, którym przypniemy do innego roweru w stacji i za pomocą klawiatury w terminalu dokonamy zwrotu roweru.

Rowery SWRM dostępne są przez 24 godziny 7 dni w tygodniu w czasie trwania sezonu rowerowego, czyli od 1 marca do 30 października. Po zakończeniu sezonu rowery trafią do magazynu gdzie przejdą  niezbędne przeglądy i naprawy.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności