logo iszczecinek.pl

Polecamy Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Złodzieje czekolady wpadli w ręce policjanta po służbie Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Polecamy

Obywatel Włapko w Berlinie, Pradze, Wilnie i na Wikipedii

13.10.2016 11:40
A A A
Zdjęcie do artykułu Obywatel Włapko w Berlinie, Pradze, Wilnie i na Wikipedii
fot. archiwum

Obywatel Włapko, rzeźba skorumpowanego urzędnika, której autorem jest szczecinecki artysta rzeźbiarz Wiesław Adamski, pojawia się w kolejnych miejscach. W ostatnim czasie rzeźbę można było zobaczyć na żywo między innymi w Berlinie, Pradze i Wilnie. Wczsniej, tak jak już informowaliśmy, rzeźba odwiedziła polskie miasta między innymi Warszawę, Gdańsk, Toruń, Bydgoszcz, Łódź, Szczecin, Kołobrzeg i Koszalin. Bez znaczenia gdzie Włapko się pojawi, staje się obiektem zainteresowania.

Rzeźba doczekała się także swojego miejsca w Wikipedii - największej internetowej encyklopedii. Pod hasłem „Obywatel Włapko” znajdziemy między innymi informacje o tym co przedstawia rzeźba, o jej autorze i krótkiej, ale burzliwej historii. Zobaczymy także miejsca, które Obywatel Włapko odwiedził. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności