logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Obserwatorium w wieży wodociągowej pod znakiem zapytania. Na razie za drogo

27.09.2017 23:19
A A A
Zdjęcie do artykułu Obserwatorium w wieży wodociągowej pod znakiem zapytania. Na razie za drogo
fot. UM Szczecinek / wizualizacja

Budowa obserwatorium astronomicznego z planetarium stoi pod znakiem zapytania. Powód? Astronomiczna cena inwestycji. Urzędnicy, którzy początkowo szacowali, że inwestycje może kosztować 4-5 mln zł trochę się zdziwili kiedy zobaczyli oferty firm, które przystąpiły do przetargu.

Miasto ogłosiło już dwa przetargi na przebudowę starej wieży wodociągowej. Do pierwszego przetargu żadna firma się nie zgłosiła, w drugim pojawiły się dwie firmy, które mogą zrealizować inwestycję. Pierwsza jest w stanie wykonać to za niespełna 8 mln, druga za prawie 10 mln.

Kwoty te są jak na razie zaporowe nawet przy dofinansowaniu z funduszy zewnętrznych. Obecnie pojawił się wielki znak zapytania nad dalszym losem tego przedsięwzięcia.

-Być może będzie trzeba czekać na bardziej optymalne konkursy, które pozwolą sięgnąć po większy procent dofinansowania i wówczas obciążenie ze strony miasta będzie mniejsze –powiedział w wywiadzie dla TV Zachód, wiceburmistrz Daniel Rak, który nie ukrywa, że na razie „chłodnym okiem” patrzy na tę inwestycję.

Obecnie nie zapadała jeszcze ostateczna decyzja co do realizacji projektu.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności