logo iszczecinek.pl

Polecamy Wypadek podczas wyprzedzania [WIDEO] Zgłoś kandydata na radnego osiedlowego! Kto może zostać kandydatem? Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Obrazy drukowane na płótnie, a fototapety - najczęściej zadawane pytania

15.03.2019 09:28
A A A
Zdjęcie do artykułu Obrazy drukowane na płótnie, a fototapety - najczęściej zadawane pytania
fot. MATERIAŁ PARTNERA

Obrazy i fototapety, zwłaszcza drukowane na zamówienie to doskonała dekoracja ścienna, poddająca się indywidualnej konfiguracji. Trzeba jednak wiedzić o niej jak najwiecej, aby efekt był zgodny z oczekiwaniem.

Przed wyborem idealnego produktu do mieszkania właściciele i architekci zadają sobie wiele pytań dotyczących obrazów drukowanych na płótnie i fototapet. Nic w tym dziwnego, gdyż to decyzja, której podjęcie będzie miało wpływ na nasze samopoczucie nawet przez kilka lat. Nie ma takich pytań, na które nie znalazłyby się odpowiedzi. Poniżej przedstawiamy te najczęściej zadawane.

Obrazy drukowane na zamówienie - Najczęściej zadawane pytania

Obrazy do salonu, kuchni, sypialni drukowane na zamówienie to element wystroju wnętrza, o którym chcemy wiedzieć jak najwięcej zanim zdecydujemy się na zamówienie wymarzonej dekoracji.

Czy obrazy są gotowe do zawieszenia?

Tak. Otrzymany od kuriera produkt można bez obaw zawiesić na ścianie nie martwiąc się o dodatkowe elementy. Zawieszki dołączone są do każdego zestawu, a długość krosna zazwyczaj wynosi około 20 mm.

Czy obrazy wyglądają tak samo w rzeczywistości, jak na zdjęciach?

Oczywiście, że tak. Obrazy drukowane na płótnie będą wyglądać niemal identycznie jak zdjęcia, które widzimy przeglądając internet. Możemy jednak spostrzec małe różnice w nasyceniu barw, kolorystyki. Spowodowane jest to odmiennością użytkowanych monitorów, które mogą inaczej prezentować kolorystykę na danym obrazie. Są to jednak najczęściej zmiany ledwo zauważalne gołym okiem.

Czym jest werniks i do czego służy?

Jedną z właściwości werniksu, który jest używany w procesie tworzenia zamówionego obrazu jest tak zwane podciągnięcie koloru. Dzięki temu materiałowi także bez obaw można czyścić go za pomocą różnych środków. Zawieszenie produktu w kuchni lub w pomieszczeniu bardziej narażonym na zabrudzenia także nie stanowi problemu. Werniks chroni wizualizację sprawiając, że będzie cieszyć oko znacznie dłużej.

Fototapety na zamówienie - najczęściej zadawane pytania

Fototapety na zamówienie są tak samo popularne w Polsce, jak w reszcie europy. To powoduje, że conajmniej kilka osób dziennie szuka odpowiedzi na pytania, aby dobrać doskonały dla siebie produkt.

Czy można zamontować fototapetę samemu?

Najpewniejszym rozwiązaniem jest zlecenie założenia dostarczonej przez nas fototapety specjaliście, który zajmuje się podobną działalnością codziennie. Decydując się na samodzielny montaż jednak powinniśmy dokładnie zapoznać się z wytycznymi dotyczącymi montażu i postępować zgodnie z instrukcjami. Tylko duże zaangażowanie i umiejętności są w stanie zapobiec jakimkolwiek niedoskonałościom.

Jaką jakość i rozdzielczość musi posiadać zdjęcie wysyłane do wydruku?

Przyjmuje się, że, aby wydrukować fototapetę o najwyższej jakości potrzebne będzie zdjęcie o rozdzielczości większej niż 100 dpi. Posiadając fotografię lub komputerowo zaprojektowaną grafikę o rozdzielczości 70-90 dpi również możemy liczyć na dobry druk fototapety, lecz nie tak doskonały jak przy 100 dpi. Nieco gorszą jakość zaobserwujemy przy wysyłce zdjęcia o jeszcze mniejszej rozdzielczości. Jeśli chodzi o wielkość pliku graficznego, to zależy od wielkości ściany, czy raczej końcowego wydruku. Przyjmuje się 1 piksel grafiki na 1 mm wydruku, jako krańcową wartość (więcej o fototapetach - https://mural24.pl/fototapeta/).

Posiadając powyższe informacje, które zostały zawarte w odpowiedziach na pytania bez problemu zdecydujemy o aranżacji mieszkania z pomocą obrazów drukowanych na płótnie lub fototapet. Wystarczy jedynie wybrać wymarzone zdjęcie, dopasować całość do wizualizacji, zamontować i gotowe.

- MATERIAŁ PARTNERA -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności