logo iszczecinek.pl

Polecamy Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Polecamy

Obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy

05.02.2018 10:56
A A A
Zdjęcie do artykułu Obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy
fot. Piotr Rozmus

Po raz drugi w tym roku obradowała Powiatowa Rada Rynku Pracy. Gremium spotkało się w piątkowe (02.02) popołudnie, aby podjąć ostateczne decyzje w sprawie podziału środków finansowych przeznaczonych na aktywizację bezrobotnych w 2018 roku.

Dużo czasu członkom Rady zajęła dyskusja poświęcona tzw. bonom na zasiedlenie. Warto przypomnieć, że o bon na zasiedlenie mogą ubiegać się osoby bezrobotne do 30 roku życia. Stanowi on gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania. W tym roku na ten rodzaj wsparcia Powiatowy Urząd Pracy przeznaczy 210 tys. zł.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku Wiesław Kosmala przedstawił szczegóły dotyczące aktualnej sytuacji na rynku pracy w powiecie szczecineckim. Niestety bezrobotnych przybyło. Pod koniec roku 2017 bez stałego zatrudnienia pozostawało 4 198 osób, a obecnie jest ich 4 464.

Piotr Rozmus

 

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności