logo iszczecinek.pl

Polecamy Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Trwa pozimowe łatanie dziur w jezdniach Porozumienie Samorządowe organizuje kolejny turniej charytatywny [WIDEO] Polecamy

Nowy numer Gazety Szczecineckiej już w sklepach!

30.11.2018 09:10
A A A
Zdjęcie do artykułu Nowy numer Gazety Szczecineckiej już w sklepach!
fot. Gazeta Szczecinecka

Bardzo nieprzyjemną niespodziankę “w spadku” po poprzedniku dostał nowy burmistrz Barwic Mariusz Kieling. Nie dość, że musi borykać się z naprawieniem mankamentów wytkniętych przez Regionalną Izbę Obrachunkową, o których piszemy w dalszej części tego tekstu, to jeszcze jednym z efektów wykrycia tych nieprawidłowości jest konieczność oddania do kasy państwa kwoty około 2 milionów złotych! Dla gminy Barwice może być to prawdziwy dramat, który zablokuje realizację najważniejszych dla samorządu inwestycji. Burmistrz Kieling ma ciężki orzech do zgryzienia.

To jednak nie jedyna niespodzianka. Były burmistrz Zenon Maksalon w ostatnich dniach urzędowania wydał decyzję o umorzeniu podatków dla wielu podmiotów. Łączna kwota umorzeń jest zatrważająca, bo oscyluje w granicach kolejnych 2 milionów złotych, a więc można powiedzieć, że łącznie gmina Barwice, przy budżecie wysokości 38 mln zł, straciła 4 mln zł. Radna Monika Tkaczyk wspomina, że łącznie budżet na 2019 rok jest uszczuplony o… 6 milionów!

Więcej w Gazecie Szczecineckiej 30.11. Dostępne wyłącznie w wersji papierowej.

- W Gazecie kupon - 15 proc. zniżki na zakupy w salonie łazienkowym Eurostandard!

A poza tym m.in.

- PRZEGRALI WOJNĘ O DZIECI! Paulino - kochaj dzieci i rzuć Andrzeja! Tymi słowami można podsumować to, co dzieje się teraz w sprawie odebrania czworga dzieci Paulinie Kadej i Andrzejowi Kurkowi. Już wiadomo, że na razie nie wrócą do domu na Święta Bożego Narodzenia.

- BYŁY SOŁTYS GRZMIĄCEJ GRZMI NA WYBORCÓW. Kasy nie oddali, a do Rady nie wybrali! Henryk Kreklau postanowił, że w wieku 63 lat rezygnuje z wszystkich funkcji publicznych…

- BURMISTRZ RAK WYBRAŁ - WŁADZA DLA MAKSELONA! Możemy już uchylić rąbka tajemnicy, chociaż nieoficjalnie. To właśnie Dorota Rusin-Hardenbricker i Maciej Makselon zostaną zastępcami burmistrza Daniela Raka.

- SZOKUJĄCE SCENY NA ODLUDZIU! Bezdomny zgwałcił niepełnosprawnego!

- NIELEGALNA WYCINKA ENERGI! Przyjechali, wycięli 63 drzewa, odjechali i nikogo nie zapytali…

- LIS I FABISIAK RZĄDZĄ W POWIECIE! Nowy-stary starosta i nowy wicestarosta

- DUDZIÓW 2-ÓCH. On jest z PiS, ona z PO - rzadko ze sobą rozmawiają. On jest stryjem, a ona córką jego brata. Teraz znaleźli się po przeciwnych stronach w sali obrad Rady Miejskiej Szczecinka

- OCALIĆ PAŁAC W RADACZU. Cenna inicjatywa.

- PONOWNY ATAK WILKA. Łubowo w strachu

- Jak zwykle Mateusz Pielka i jego dział historyczny.

- Liczne wydarzenia kryminalne i wiadomości lokalne.

- Ponadto wiele innych wydarzeń, interwencji oraz spraw kulturalnych i sportowych, ogłoszenia drobne, program TV i krzyżówka z nagrodą.

Zapraszamy w każdy piątek!

 

- MATERIAŁ PARTNERA -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności