logo iszczecinek.pl

Polecamy Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Trwa pozimowe łatanie dziur w jezdniach Porozumienie Samorządowe organizuje kolejny turniej charytatywny [WIDEO] Polecamy

Nowy kierunek w ZST: Europejski kierowca

11.01.2018 17:13
A A A
Zdjęcie do artykułu Nowy kierunek w ZST: Europejski kierowca
fot. www.mobilnesymulatory.pl/

Zespół Szkół Technicznych na przestrzeni kilku ostatnich lat przeżywa prawdziwy renesans. Starosta Krzysztof Lis nigdy nie ukrywał, że intencją samorządu powiatowego jest zapewnienie uczniom takich warunków, które umożliwią kształcenie na najwyższym poziomie. Dla potwierdzenia tych słów wystarczy wspomnieć chociażby o utworzonym w 2016 roku kierunku technik technologii drewna, nad którym patronat objęła firma Kronospan Szczecinek. Powołane do życia takiej specjalności było odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy i kierunek wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Stosując podobny modus operandi i wsłuchując się w sygnały docierające od spółek, firm transportowych oraz lokalnych przedsiębiorców, samorząd powiatowy zdecydował o utworzeniu w ZST w Szczecinku kolejnego kierunku kształcenia. Tym razem będzie to „Europejski kierowca” – kierowca mechanik kat. B+C+E. Powiat Szczecinecki ubiegał się o dofinansowanie zadania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020 i działania 9.8 Infrastruktura szkolnictwa zawodowego.

Dzisiaj (11.01) w Starostwie Powiatowym, odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyli: starosta szczecinecki Krzysztof Lis, dyrektor ZST w Szczecinku Danuta Czajkowska oraz kierownik warsztatów Piotr Kochański.

Piotr Rozmus

 
 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
 
UWAGA: Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji - [email protected]

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności