logo iszczecinek.pl

Polecamy Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Kierował ciężarówką mając ponad 3 promile! W Szczecinku stanął kolejny paczkomat. Tym razem przy ul. Polnej Polecamy

Nogi mu się ugięły kiedy usłyszał w telefonie głos taty

18.09.2018 10:23
A A A
Zdjęcie do artykułu Nogi mu się ugięły kiedy usłyszał w telefonie głos taty

Był wczoraj na zakupach w jednej z koszalińskich galerii. Pakując się do samochodu zostawił portfel ze wszystkimi dokumentami na dachu auta. Zorientował się w domu.

Przepadło

Młody mieszkaniec Szczecinka (pragnący zachować anonimowość), który przeżył tę historię opowiada o niej pełen emocji.
- Wiedziałem, że musiałby się zdarzyć cud, żebym je odzyskał. To był portfel z dużą ilością gotówki, dokumenty od auta, prawo jazdy, dowód osobisty, karty bankowe i inne. Byłem załamany. Jeżdżę często za granicę, a bez tego ani rusz. Poprosiłem kolegę, aby zawiózł mnie na miejsce, a w międzyczasie powiadomiłem ochronę galerii, aby sprawdziła monitoring.

Cuda się zdarzają

- Już tankowaliśmy kiedy zadzwonił mój tata. Powiedział, że jacyś państwo przywieźli dokumenty. Momentalnie byłem w domu. Po drodze myślałem tylko "O co chodzi? Jakie to są już dokumenty? Kim są ci ludzie?".

Po wejściu do domu przywitałem się z gośćmi, którzy od razu wyjaśnili, że jadąc rowerami kilka kilometrów za Koszalinem spotkali mężczyznę zbierającego porozrzucane wszędzie banknoty i dokumenty. Mężczyzna wyjaśnił, że to nie jego tylko po prostu to zbiera. Para, jak się okazało mieszkańców Koszalina, zadeklarowała, że odwiozą dokumenty właścicielowi. No i tak o to pojawili się z dokumentami i pieniędzmi.

Byłem w szoku!

Mówili, że spieszą się dalej i szybko wyszli. Zdążyłem im tylko wręczyć znaleźne i butelkę dobrego trunku. Kiedy ochłonąłem zreflektowałem się, że nie wziąłem jednak kontaktu do nich. Nie wiem jak się nazywają, a chciałem jeszcze raz podziękować. Piszę też do iszczecinek.pl po to, aby inni wiedzieli, że cuda się zdarzają. Żeby brać przykład z takich akcji. Ja poprzysiągłem sobie, że będę czynił tak samo. Pozdrawiam tych cudownych mieszkańców Koszalina. Może jakoś się z nimi spotkam. Jeśli mnie słyszycie napiszcie proszę do redakcji iszczecinek.pl

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności