logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Nocny pościg za pijanymi Ukraińcami

19.10.2017 08:32
A A A
Zdjęcie do artykułu Nocny pościg za pijanymi Ukraińcami
fot. archiwum

Dwóch młodych obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych dziś w nocy po policyjnym pościgu. Ukraińcy nie zatrzymali się do kontroli drogowej. Jak się później okazało, obaj byli pijani.

Wszystko zaczęło się około godziny 23:00 na ul. Harcerskiej w Szczecinku. Patrol prewencji zauważył bardzo wolno poruszający się pojazd marki Volvo, w którym znajdowało się dwóch młodych mężczyzn. W chwili kiedy policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, w celu zatrzymania pojazdu do kontroli, kierujący Volvo gwałtownie przyśpieszył. Na ulicy Cisowej policjanci zajechali drogę uciekinierom i siłą wyciągnęli ich z pojazdu.

Okazało się, że kierowca i pasażer to obywatele Ukrainy. Obaj byli pijani. Posiadali 2 promile alkoholu we krwi.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i odholowali pojazd na jego koszt, na parking strzeżony.  Kierowca odpowie w trybie przyśpieszonym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Kodeks karny przewiduje za te przestępstwa karę pozbawienia wolności do 5 lat.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności