logo iszczecinek.pl

Polecamy Wielkanocny kiermasz w Gwdzie Wielkiej [WIDEO, ZDJĘCIA] Skarb Państwa miał pomóc Szczecinkowi. Okazuje się, że żadnej pomocy nie będzie Prawie 200 osób wyruszyło w Ekstremalną Drogę Krzyżową [WIDEO] Oferty pracy dla kierowców i mechanika samochodów ciężarowych Polecamy

Nocne liczenie bezdomnych. Zobacz w jakich warunkach żyją [WIDEO]

09.02.2017 23:58
A A A
Zdjęcie do artykułu Nocne liczenie bezdomnych. Zobacz w jakich warunkach żyją [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

W nocy z 8 na 9 lutego na terenie całego kraju liczono bezdomnych. Strażnicy miejscy, policjanci oraz pracownicy socjalni sprawdzali miejsca, w których zazwyczaj przebywają takie osoby. Akcja odbywa się co dwa lata i organizowana jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W Szczecinku w akcję zaangażowani byli, poza pracownikami socjalnymi, także funkcjonariusze policji straży miejskiej i straży ochrony kolei. Do akcji przyłączyła się także Grupa Ratownictwa Tadmed. Podczas akcji funkcjonariusze odwiedzali miejsca, w których przebywają bezdomni, a przy okazji wypełniana była ankieta, w której pytano między innymi o wykształcenie, dochody i obecną sytuację rodzinną. Bezdomni mogli także skorzystać z pomocy udzielanej przez ratownika medycznego.

Wyniki liczenia bezdomnych poznamy po weekendzie.

Przy liczeniu towarzyszyliśmy przez chwilę patrolowi Straży Miejskiej. W materiale wideo można zobaczyć między innymi w jakich warunkach żyją osoby bezdomne. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności