logo iszczecinek.pl

Polecamy Wybory samorządowe 2018. Kto burmistrzem Szczecinka? Zobacz sondaże Stołówka w ZST "na tip top"! 13 lat minęło... Rozmowa z burmistrzem Jerzym Hardie-Douglasem [WIDEO] Osiem pakietów dla Szczecinka Polecamy

Niesprawny autobus miał zabrać dzieci na wycieczkę

24.09.2017 20:46
A A A
Zdjęcie do artykułu Niesprawny autobus miał zabrać dzieci na wycieczkę
fot. Rodzic dziecka, który wyjechał na wycieczkę

Niesprawny układ hamulcowy – taką usterkę miał autokar PKS Szczecinek, który miał zawieźć w sobotę rano dzieci z sekcji działającej przy Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku na wycieczkę do Juchowa. Autokar nie wyjechał w drogę z dziećmi dzięki interwencji rodziców.

Kontrola stanu technicznego pojazdu oraz kontrola kierowcy odbyła się na prośbę rodziców. Policjant z ruchu drogowego szczecineckiej policji, który przeprowadził kontrolę, nie dopuścił pojazdu do ruchu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że autokar miał niesprawny układ hamulcowy.

Na miejsce przewoźnik podstawił kolejny autokar. Ten również został sprawdzony przez policjanta. Na szczęście tym razem nie było zastrzeżeń do jego stanu technicznego. Dzieci z półtoragodzinnym opóźnieniem wyjechały na upragnioną wycieczkę.

Z uwagi na dość częste przypadki niesprawnwych autobusów szczecineckich przewoźników przypominamy:

Przed każdym wyjazdem dziecka na wycieczkę autokarem, możemy poprosić o skontrolowanie pojazdu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego. Należy pamiętać, aby czas kontroli umówić z kilkudniowym wyprzedzeniem, osobiście lub telefonicznie. W tym celu można skontaktować się z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku pod nr tel. 94 375 35 12 lub z kierownikiem Ogniwa Ruchu Drogowego pod nr tel. 94 375 35 30. W wyznaczonym miejscu kontroli funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności