logo iszczecinek.pl

Polecamy Volvo zajechało drogę skuterowi. Jedna osoba w szpitalu [WIDEO] Poznaliśmy koalicję w powiecie. Porozumienie będzie rządzić z PiS-em [WIDEO] Granat w parku Polecamy

Nie ma pieniędzy na „normalne warunki” dla pasażerów?

14.11.2017 10:33
A A A
Zdjęcie do artykułu Nie ma pieniędzy na „normalne warunki” dla pasażerów?
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Na prośbę mieszkańca osiedla Marcelin, który jest także członkiem Rady Osiedla publikujemy maila, który został przesłany do szczecineckich redakcji. Autor maila ma nadzieję, że dzięki publikacji sprawa nie zostanie po raz kolejny „zamieciona pod dywan”.

-Nasze media lokalne proszę o opublikowanie mojego maila i czekam na komentarze, które myślę że w dużym stopniu potwierdzą moje słowa. Może to w końcu da do myślenia naszym lokalnym przewoźnikom –napisał pan Damian Ludka.

Dziś (14.11 - wtorek) miałem "przyjemność" jechać pojazdem, który przyjechał odebrać pasażerów Komunikacji Miejskiej z osiedla Marcelin.

Piszę "pojazdem" bo niestety, ale warunków "autobusowych" to nie przypomina.

Liczba pasażerów - komplet 100%, w tym Pani z dzieckiem w wózku, który ledwo upchaliśmy do bagażnika tego pojazdu. Nie wiem czy czegoś przez przypadek nie uszkodziliśmy w tym wózku dopychając go drzwiami.

W trakcie rozmowy z młodzieżą, która jeździ codziennie, dowiedziałem się, że w dniu wczorajszym (13.11) tym pojazdem jechało tyle pasażerów, że część z nich musiała stać. Z tego co wiem jest nie dopuszczalne dla przewoźnika i podlega ukaraniu.

Podczas rozmowy z kierowcą dowiedziałem się również, że taka sytuacja powtarza się często i władze KM są o tym informowane.

Myślę, że piszę w imieniu wszystkich mieszkańców osiedla, bo już duża część dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół jeździ tymi pojazdami. Więc proszę o zainteresowanie się problemem i nie zamiatanie go po raz kolejny pod dywan.

Jako członek Rady Osiedla, które powstały po to, aby dać głos mieszkańców, osobiście pisałem już kilkakrotnie podania, które to Pani Lidia Pieńkos (Przewodnicząca RO) niosła do UM i KM. Za każdym razem to samo - nie ma pieniędzy, kursy są nieekonomiczne itd. itp. Nie wiem jakich argumentów mamy użyć aby ktoś w końcu dostrzegł problem komunikacyjny naszego osiedla.

Kursuje tylko jeden autobus, linii 14, w liczbie kursów "AŻ 6" na dodatek tylko od poniedziałku do piątku.

Już kilkukrotnie podkreślaliśmy w pismach i rozmowach aby zwiększyć liczbę kursów.

Głównymi postulatami mieszkańców naszego osiedla były kursy tak by umożliwić dojazd do pracy na godzinę 7.00 i powrót z miasta po godzinie 17.00, a nawet w godzinach wieczornych. Dużo młodzieży ma jakieś zajęcia popołudniowe. Aby zorganizować transport, między rodzicami powstała skomplikowana sieć logistyczna, utrudniająca życie każdemu. Narodził się nawet pomysł, że jeśli nie KM to może jakieś biuro przewoźników prywatnych by się zainteresowało naszymi potrzebami.

Mam nadzieję również, że opisana wyżej sytuacja z dnia wczorajszego (13.11), iż w pojeździe marki Mercedes Transporter stali pasażerowie, się nie powtórzy.

Maila Pana Damiana skierowaliśmy do Komunikacji Miejskiej w Szczecinku. Czekamy na odpowiedź.


Coś Cię denerwuje lub przeszkadza? Byłaś (-eś) świadkiem ciekawego wydarzenia? Daj nam znać! Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo! Przyślij je na adres [email protected] lub pod nr telefonu 781 391 604. Do Twojej dyspozycji jest też nasz profil na Facebooku: facebook.com/iszczecinek

Coś Cię denerwuje lub przeszkadza? Byłaś (-eś) świadkiem ciekawego wydarzenia? Daj nam znać! Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo! Przyślij je na adres [email protected] lub pod nr telefonu 781 391 604. Do Twojej dyspozycji jest też nasz profil na Facebooku: facebook.com/iszczecinek


REKLAMA

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności