logo iszczecinek.pl

Polecamy W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Polecamy

NIE dla wyciągu na Rynkówce - nie ma zgody sąsiadów

09.10.2018 12:15
A A A
Zdjęcie do artykułu NIE dla wyciągu na Rynkówce - nie ma zgody sąsiadów
fot. wizualizacja

Podobne historie zdarzają się często. Inwestor chce budować, a sąsiedzi mówią nie. A to ferma norek, a to pole wiatraków, a to jeszcze coś innego.

Tym razem chodzi o wyciąg narciarski na popularnej Rynkówce. Planowana przez Urząd Miasta inwestycja nie podoba się mieszkańcom wspólnoty przy ul. Winnicznej 10 w Szczecinku. Dlaczego akurat im? Dlatego, że sąsiadują z "Górką Rynkową". Boją się nadmiernego gwaru, braku miejsc parkingowych dla siebie i hałasu jaki generuje wyciąg i wszystko co z nim związane. Ich argumentami są też możliwe podtopienia budynku w którym mieszkają oraz wskazują, że zmniejszanie istniejących terenów zielonych, w tym wchodzącego w ich skład oczka wodnego to pomysł nieekologiczny.

Zażalenie zostało skierowane zaś do Marszałka Wojweództwa Zachodniopomorskiego Pana Olgierda Geblewicza. Powodem jest to, że jak mówią, burmistrz nie odpowiada na ich prośby o konsultacje społeczne.

W odpowiedzi, pismem z dnia 07-05-2018 r. zostaliśmy zapewnieni przez Urząd Miasta Szczecinek, że zostanie zorganizowane spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami. Niestety, pomimo tych deklaracji, do dnia dzisiejszego żadne spotkanie się nie odbyło. Dowiedzieliśmy się natomiast, że w najbliższych dniach mają się rozpocząć wstępne prace niwelacyjne terenu. - czytamy w piśmie.

Mieszkańcy teraz czekają na odpowiedź marszałka.

Treść pisma w galerii.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności