logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Nie chcą, ale muszą. Radni zajmą się Obywatelem Włapko

02.08.2016 12:53
A A A
Zdjęcie do artykułu Nie chcą, ale muszą. Radni zajmą się Obywatelem Włapko
fot. Na zdjęciu Członkowie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Obywatela Włapko w Szczecinku

Wypędzony drzwiami, wraca oknem. Obywatel Włapko wróci pod obrady Rady Miasta. Może nie tyle wróci, co po raz pierwszy się pojawi. Do tej pory to się nie udało za sprawą przewodniczącej Rady Miasta, która prośbę komitetu budowy pomnika o wskazanie lokalizacji, potraktowała jako żart.

-Prośba komitetu została zignorowana i potraktowana jako żart. Cały wniosek nie został przedstawiony Radzie Miasta w pełnym składzie, a jedynie 5-osobowa komisja rozpatrzyła i odmówiła dalszego procedowania – mogliśmy przeczytać we wcześniejszym komunikacie komitetu.

Według członków komitetu, takie postępowanie to swoisty rodzaj cenzury.

-Jest to swoisty rodzaj cenzury, gdy osoba (przewodnicząca Rady Miasta – dop. red.) odpowiedzialna za korespondencję jednoosobowo decyduje, które z przychodzących pism mają ujrzeć światło dzienne na posiedzeniu Rady, a które, jak w tym przypadku niewygodne dla decydentów drogą wątpliwych prawnie procedur odsyłane są w rzeczy samej do kosza – między innymi to znalazło się w zażaleniu skierowanym do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie.

Długo nie trzeba było czekać na reakcję wojewody zachodniopomorskiego. Po zapoznaniu się z zażaleniem skierował pismo do Rady Miasta, czego efektem jest to, że sprawa Obywatela Włapko jednak trafi pod obrady Rady Miasta. Sesja ma odbyć się jeszcze w sierpniu.

W ostatnim czasie na terenie naszego miasta pojawiły się nowe rzeźby wykonane przez studentów podczas warsztatów plenerowych. Czy znajdzie się miejsce dla jeszcze jednej? Jeśli dla wielkiego tęczowego kruka znaleziono miejsce, to może dla małego Obywatel Włapko też coś się znajdzie. Najpierw jednak decyzję w tej sprawie muszą podjąć radni. 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności