logo iszczecinek.pl

Polecamy Niebezpieczna latarnia przy dworcu autobusowym SCS stworzył własne miejsce klubowe Pożar domu w Starowicach. Cały spłonął [WIDEO] Przy ul. Polnej powstanie blok z mieszkaniami chronionymi i wspomaganymi Polecamy

Nareszcie wakacje!

24.06.2017 07:09
A A A
Zdjęcie do artykułu Nareszcie wakacje!
fot. Piotr Rozmus

Kabaret OTTO śpiewał kiedyś: „Znów będą wakacje, na pewno mam rację (…) wakacje będą znów”.  I stało się. Dzisiaj (23.06)  w sali kina „Wolność” odbyło się Powiatowo – Miejskie Zakończenie Roku Szkolnego. Tegorocznym gospodarzem był ZS Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Jak zawsze w uroczystości uczestniczyło wielu gości, a wśród nich m.in. Radosław Lubczyk Poseł na Sejm RP, Robert Stępień Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty, Adam Wyszomirski Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Małgorzata Mazurek reprezentująca biuro poselskie Posłanki na Sejm RP Małgorzaty Golińskiej, powiatowi i miejscy radni, a także rodzice uczniów.

Zakończenie roku szkolnego to znakomita okazja aby podsumować ostatnie dziesięć miesięcy wytężonej pracy, podziękować pracownikom szeroko pojętej oświaty, uczniom oraz rodzicom, co też w swoim okolicznym przemówieniu uczynił Starosta Krzysztof Lis:

-Bardzo państwu dziękuję za cały rok szkolny 2016/2017, za państwa wytężoną pracę, za wszystko to co mogliśmy przeżywać wspólnie w związku z edukacją dzieci i młodzieży w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu szczecineckiego. Życzę aby te wakacje, na które z utęsknieniem wyczekiwali zarówno uczniowie, jak i nauczyciele były niezapomnianym czasem, kiedy można naładować akumulatory, tak, abyśmy mogli razem z panem burmistrzem 1 września rozpocząć nowy rok szkolny, który przyniesie określone zmiany. (...)Ale co ważne pojawią się nowi ludzie, nowa młodzież, a przed nauczycielami nowe cele – odkrywanie talentów, co jest przecież najpiękniejsze w całym procesie kształcenia (…)

W dalszej części swojego wystąpienia Starosta przedstawił wiele szczegółowych statystyk i ciekawych informacji związanych z edukacją:

-W powiecie szczecineckim mamy wspaniałą kadrę specjalistów, w sumie 325 nauczycieli. 178 z nich to nauczyciele o najwyższych kwalifikacjach, czyli nauczyciele dyplomowani. 97 to nauczyciele mianowani, 35 kontraktowi. Mamy również 11 stażystów (…) W tym roku na szeroko pojętą edukację Powiat Szczecinecki wydał 38 628 000 zł.

Następnie przyszedł czas na wyróżnienie najlepszych uczniów. Starosta Krzysztof Lis oraz Wicestarosta Marek Kotschy wręczyli nagrody najlepszym absolwentom, uczniom, którzy w roku szkolnym 2016/2017 osiągnęli najlepsze wyniki, a także nagrody specjalne, które jak co roku ufundowała firma Kronospan. (Listy osób nagrodzonych w załączniku).

W dalszej części uroczystości Janusz Sienkiewicz  dyrektor Zespołu Szkół Nr 6 im. Stanisława Staszica  w Szczecinku został wyróżniony nagrodą „Menedżer Oświaty” w roku szkolnym 2016/2017 i wraz ze statuetką otrzymał list gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną.

Na zakończenie uczniowie ZS  Nr 1 im. KEN zaprezentowali utwory autorstwa Wojciecha Młynarskiego.

Piotr Rozmus

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności