logo iszczecinek.pl

Polecamy Łabędź połknął kotwiczkę i 2 metry żyłki. W porę przyszła pomoc [WIDEO] Zderzenie i dachowanie dwóch samochodów [WIDEO] UTWS w Kronospan - redukcja emisji o 99%! Oferta specjalna w Uzdrowisku Połczyn Polecamy

Napadli na przechodniów w centrum miasta. Po chwili byli już w rękach policji

11.09.2017 19:38
A A A
Zdjęcie do artykułu Napadli na przechodniów w centrum miasta. Po chwili byli już w rękach policji
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali i rozliczyli trzech mężczyzn w wieku 20-25 lat, którzy pobili a następnie okradli dwóch przypadkowych przechodniów. Sąd wobec dwóch zatrzymanych zastosował tymczasowy areszt, natomiast ich towarzysz jest pod policyjnym dozorem. Za czyn, który popełnili grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

-Do zdarzenia doszło w piątek w centrum Szczecinka –informuje Ewa Żaglewska, oficer prasowy szczecineckiej policji. -Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, trzech mężczyzn wyszło z budynku i zaatakowało dwóch spacerujących tam 20-letnich mieszkańców Piły. 25-letni sprawca zaczął szarpać jednego z poszkodowanych i zadawać mu ciosy grożąc pozbawieniem życia. Po doprowadzeniu zaatakowanych mężczyzn do stanu bezbronności, dwóch 25-letnich sprawców zażądało od nich wydania pieniędzy. Natomiast trzeci 20-letni towarzysz przyglądał się temu znajdując się po drugiej stronie ulicy. Mężczyźni przywłaszczyli pieniądze oraz czapkę, po czym oddalili się z miejsca zdarzenia –dodaje E. Żaglewska

Policja o całym zdarzeniu powiadomiona została przez świadka zaistniałej sytuacji. Na miejsce przyjechał patrol, który w wyniku penetracji pobliskich ulic oraz budynków ujawnił dwie osoby przypominające rysopisem sprawców. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do szczecineckiej jednostki, gdzie zostali rozpoznani przez osoby pokrzywdzone. W wyniku dalszych czynności, trzeci ze sprawców został zatrzymany w piątek wieczorem.

Sprawcami tego rozboju okazali się mieszkańcy Szczecinka. Dodatkowo przy jednym z zatrzymanych mężczyzn znaleziono niewielkie ilości środków odurzających.

Sąd wobec dwóch podejrzanych o dokonanie rozboju zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Natomiast ich 20-letni towarzysz za posiadanie środków odurzających jest pod policyjnym dozorem.

KPP Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności