logo iszczecinek.pl

Polecamy Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Policyjny pościg za hondą. Co kierowca miał na sumieniu? Światowy Dzień Zespołu Downa przed szczecineckim ratuszem Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach wokół Szczecinka

09.08.2018 16:14
A A A
Zdjęcie do artykułu Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach wokół Szczecinka
fot. www.lasy.gov.pl

Wysokie temperatury powietrza i słoneczna bezdeszczowa pogoda sprawia, że w lasach bardzo szybko wzrasta zagrożenie pożarowe. Na chwilę obecną na terenie kilku nadleśnictw wokół Szczecinka obowiązuje III, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach. Nawet najmniejsza iskra może doprowadzić do pożaru. Leśnicy apelują i proszą o rozwagę przebywając na terenie lasu.

III stopień zagrożenia pożarowego w pobliży Szczecinka obowiązuje w nadleśnictwach: Szczecinek, Czarnobór, Borne Sulinowo, Czaplinek, Świerczyna, Złocieniec i Drawsko.

Na razie nie ma zakazu wstępu do lasu, ale jeśli sytuacja się nie zmieni zakaz może zostać wprowadzony. Wprowadza się go na podstawie pomiarów wilgotności ściółki, którą wykonuje się codziennie o godz. 9.00. Jeśli przez 5 kolejnych dni wilgotność ściółki będzie wynosiła mniej niż 10% wtedy zostanie wprowadzony zakaz wstępu.

Aktualna mapa zagrożenia pożarowego na terenie Polski dostępna jest TUTAJ

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności