logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach wokół Szczecinka

09.08.2018 16:14
A A A
Zdjęcie do artykułu Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach wokół Szczecinka
fot. www.lasy.gov.pl

Wysokie temperatury powietrza i słoneczna bezdeszczowa pogoda sprawia, że w lasach bardzo szybko wzrasta zagrożenie pożarowe. Na chwilę obecną na terenie kilku nadleśnictw wokół Szczecinka obowiązuje III, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach. Nawet najmniejsza iskra może doprowadzić do pożaru. Leśnicy apelują i proszą o rozwagę przebywając na terenie lasu.

III stopień zagrożenia pożarowego w pobliży Szczecinka obowiązuje w nadleśnictwach: Szczecinek, Czarnobór, Borne Sulinowo, Czaplinek, Świerczyna, Złocieniec i Drawsko.

Na razie nie ma zakazu wstępu do lasu, ale jeśli sytuacja się nie zmieni zakaz może zostać wprowadzony. Wprowadza się go na podstawie pomiarów wilgotności ściółki, którą wykonuje się codziennie o godz. 9.00. Jeśli przez 5 kolejnych dni wilgotność ściółki będzie wynosiła mniej niż 10% wtedy zostanie wprowadzony zakaz wstępu.

Aktualna mapa zagrożenia pożarowego na terenie Polski dostępna jest TUTAJ

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności