logo iszczecinek.pl

Polecamy 40-centymetrowe dziury na parkingu Działacze Terry wręczyli ministrowi środowiska pismo. Co w nim było? Tak będą wyglądały wypożyczalnie rowerów Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

Nadzwyczajne obrady w powiecie

27.07.2017 13:58
A A A
Zdjęcie do artykułu Nadzwyczajne obrady w powiecie
fot. Piotr Rozmus

Dzisiejsza (27.07) nadzwyczajna sesja Rady Powiatu odbyła się w iście ekspresowym tempie. Radni spotkali się aby podjąć kilka uchwał dotyczących finansów. Starosta Krzysztof Lis na samym początku przedstawił szczegóły dotyczące każdej z nich.

Już jutro w obecności marszałka Tomasza Sobieraja Samorząd Powiatowy podpisze umowy na realizację czterech zadań w ramach Kontraktu Samorządowego. Jednym z nich jest  „Szczecinecki eksperyment”, który przewiduje  zakup wyposażenia do Ośrodka Popularyzującego Naukę w Szczecinku. Rzeczony Ośrodek będzie funkcjonował pod egidą Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior – Zespół Placówek Oświatowych, natomiast specjalistyczne pracownie stanowiące esencję inwestycji zostaną zlokalizowane zarówno na terenie Centrum jak i Zespołu Szkół Technicznych.

-W ramach projektu powstanie między innymi specjalistyczne laboratorium analityczne, sala Odnawialnych Źródeł Energii, sala programowania i obróbki metali wraz z drukarką 3D oraz sala doświadczalna nierozłączonego łączenia metali wraz z robotem spawalniczym – przypomniał Starosta. – Chcemy, aby nasi uczniowie uczyli się przy wykorzystywaniu najnowocześniejszych technologii.

Starosta wyjaśnił, że wspomniane zadanie miało zostać zrealizowane w ramach Kontraktu Samorządowego jeszcze w tym roku. Niestety przez pewne opóźnienia proceduralne okazało się to niemożliwe i zadecydowano o zmianie terminu sfinalizowania projektu, który ostatecznie zakończy się już w roku 2018.  Wspomniane zmiany wymusiły konieczność wpisania zadania do „Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Powiatu Szczecineckiego na lata 2017-2020”. Starosta poinformował również, że środki w wysokości 302.814, 60 zł przewidziane na realizację zadania zostaną przesunięte na budowę infrastruktury drogowej. 219.450 ,00 zł zostanie przeznaczone na realizację II etapu przebudowy drogi łączącej Szczecinek z Mosiną, a pozostałe 83.364,89 zł zasili pulę środków przeznaczonych na remont ulicy Koszalińskiej.

Piotr Rozmus

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności