logo iszczecinek.pl

Polecamy Radni odrzucili projekt uchwały obniżającej burmistrzowi pensję Od dziś Szczecinek ma wypożyczalnię rowerów miejskich z prawdziwego zdarzenia Jak się rozwinąć? – wspieranie rozwoju TWOJEJ FIRMY z wykorzystaniem Funduszy Europejskich Polecamy

Na skateplazy wylewają beton. Za dwa tygodnie będzie gotowa

09.08.2017 09:24
A A A
Zdjęcie do artykułu Na skateplazy wylewają beton. Za dwa tygodnie będzie gotowa
fot. iszczecinek.pl

Dobiega końca budowa pierwszego etapu skateplazy, która powstaje na terenach rekreacyjnych przy McDonald’s. Betonowe elementy, które do Szczecinka przyjechały w całości, są już postawione na miejscach, a obecnie ekipa budowlana zabrała się za wylewanie specjalnego betonu.

Prace są dość skomplikowane. Beton trzeba odpowiednio wyprofilować, tak aby po zaschnięciu tworzył powierzchnię dopasowaną do pozostałych elementów. Dzięki temu uzyska się gładką jednolitą powierzchnię, po której będzie można jeździć na deskorolkach i łyżworolkach. Na rantach betonowych elementów zainstalowano dodatkowo metalowe kątowniki, które zabezpieczą beton przed uszkodzeniem.

Inwestycję realizuje firma MPG z Łagiewnik Nowych, która specjalizuje się w budowie tego typu obiektów. Skateplaza ma być gotowa mniej więcej za dwa tygodnie.

Przypomnijmy. Budowa skateplazy podzielona będzie na trzy etapy, które rozłożono do roku 2019. Pierwszy (obecny) etap ma być gotowy mniej więcej za dwa trzy tygodnie. Koszt całkowity inwestycji wyniesie ponad 800 tys. zł.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności