logo iszczecinek.pl

Polecamy Trzy mieszkania treningowe oddane do użytku „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Nowe trasy rowerowe i wędkarstwo. Rozmowa z prezesem SzLOT-u [WIDEO] Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Na Ordona też będzie rondo

20.07.2016 13:45
A A A
Zdjęcie do artykułu Na Ordona też będzie rondo
fot. iszczecinek.pl

Niedawno informowaliśmy o planach budowy ronda na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z Jeziorną. Okazuje się, że to nie jedyne miejsce w naszym mieście gdzie pojawi się nowe rondo. Miasto ma w planach wybudowanie ronda, a bardziej rondka, na skrzyżowaniu ulicy Ordona z Parkową.

Już wcześniej informowaliśmy, że miasto przymierza się do zmiany organizacji ruchu w centrum - między innymi na ul. Parkowej. Związane jest to z budową w pobliżu centrum handlowego.

Jedna z pierwszych koncepcji była taka, aby wąska ulica Parkowa stała się jednokierunkową. Po przeanalizowaniu tego miejsca, podjęto decyzję, że ulica ta będzie dwukierunkowa, tak jak ma to miejsce obecnie. Aby usprawnić tam ruch, jezdnia na całej długości ul. Parkowej będzie poszerzona do 5 metrów. Zbudowane zostaną także 2-metrowe chodniki. Wyjazd z Parkowej na Ordona ma ułatwić rondo najazdowe. Dodatkowo „ścięte” zostaną łuki zakrętów.

Przebudowa ul. Parkowej i budowa ronda najprawdopodobniej zbiegnie się z zakończeniem prac przy budowie nowego centrum handlowego. 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności