logo iszczecinek.pl

Polecamy Uwaga na uskok na małej obwodnicy Szczecinka. Kolejne auto uszkodzone Kolejne pieniądze dla PKS-u z powiatu Druhowie z jednostki OSP na tropie podpalacza słomy. Podejrzewany jest ich kolega! Latem do Uzdrowiska Połczyn Polecamy

Na Ordona będzie mini rondo. Jeszcze w tym roku przebudowa ul. Parkowej, Junackiej i Drzymały

17.07.2017 17:42
A A A
Zdjęcie do artykułu Na Ordona będzie mini rondo. Jeszcze w tym roku przebudowa ul. Parkowej, Junackiej i Drzymały
fot. iszczecinek.pl / wideo, foto z powietrza / tel. 781 391 604

Nowe nawierzchnie, oświetlenie, kanalizacja, poszerzone drogi, mini rondo i dodatkowe miejsca parkingowe – to zakres prac jaki zostanie wykonany w ramach przebudowy trzech ulic w centrum Szczecinka -Parkowej, Junackiej, Drzymały i skrzyżowania Ordona z Parkową. Ratusz właśnie ogłosił przetarg na to zadanie. Przebudowa ulic realizowana będzie w ramach zadania pod nazwą „Poprawa układu komunikacyjnego w centrum Miasta Szczecinek".

Co się zmieni?

Na wszystkich wymienionych ulicach pojawi się nowa nawierzchnia, oświetlenie, kanalizacja i chodniki. To co z pewnością ucieszy kierowców to poszerzenie ul. Parkowej i wykonanie tam niskich krawężników co ułatwi mijanie się pojazdów, zwłaszcza tych większych. Na skrzyżowaniu ul. Parkowej z Ordona wykonane będzie mini rondo, dzięki któremu łatwiej będzie można wyjechać z ul. Parkowej. Wokół przebudowywanych ulic pojawią się nowe miejsca parkingowe, które zapewne przydadzą się w chwili kiedy otwarte zostanie rozbudowane centrum handlowe Aria.

Prace zgodnie z planem powinny rozpocząć się po wakacjach i potrwają do połowy grudnia.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności