logo iszczecinek.pl

Polecamy Starosta dostanie pałac, ale nie ma się z czego cieszyć [WIDEODRON] Tajemniczy zbiornik i ciche tankowanie na bazie PKS W poniedziałek strajk ostrzegawczy kierowców PKS Polecamy

Na drogach będzie bardzo ślisko. Ostrzeżenie przed marznącymi opadami [WIDEO]

19.01.2017 17:33
A A A
Zdjęcie do artykułu Na drogach będzie bardzo ślisko. Ostrzeżenie przed marznącymi opadami [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem  na terenie woj. zachodniopomorskiego opadów, które utrzymają się do piątku, do godzin południowych.  

Przebieg: W omawianym okresie występować będą opady marznącego deszczu powodującego gołoledź, opady będą przemieszczały się z północy na południe.

Skutki: łamanie gałęzi i drzew; oblodzenie i awarie napowietrznych linii przesyłowych; śliskie powierzchnie dróg i chodników; utrudnienia komunikacyjne; utrudnienia komunikacyjne występujące na dużym obszarze; zjawisko gołoledzi.

Stopień zagrożenia: 2 (w 3-stopniowej skali)

W związku z powyższym,  zaleca się:

1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki masowego przekazu.

2. Ograniczyć do niezbędnego minimum opuszczanie mieszkań lub miejsca pobytu, aż do ustąpienia zagrożenia.

3. Przebywając poza terenem zabudowanym, unikać wędrówki na przełaj, trzymając się tylko przetartego szlaku lub drogi. Udzielać pomocy osobom niesprawnym ruchowo, starszym i zniedołężniałym. Należy zwrócić szczególną uwagę na dzieci.

4. Unikać podróżowania samochodem. Jeżeli podczas jazdy warunki pogodowe pogarszają się, dojechać do najbliższych siedzib ludzkich i przerwać podróż.

5. Szukając pomocy, wzywać straż pożarną (tel. 998), pogotowie ratunkowe (tel. 999), policję (tel. 997) lub korzystać z telefonu alarmowego „112”.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności